15:24 2018 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
  Krymas, archyvinė nuotrauka.

  JAV delegacijos atstovai papasakojo, kas juos sužavėjo Kryme

  © Sputnik / Алексей Мальгавко
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  8230

  Keturių JAV atstovų delegacija lankosi pusiasalyje su oficialiu trijų dienų vizitu

  VILNIUS, rugsėjo 06 — Sputnik. Amerikos visuomenės veikėjai pasidalino įspūdžiais apie kelionę į Krymą, praneša RIA Novosti.

  Keturių JAV atstovų delegacija lankosi pusiasalyje su oficialiu trijų dienų vizitu.

  "Mūsų viešnagė buvo nuostabi. Pirmas dalykas, kritęs į  akis ir palikęs neišdildomą įspūdį, tai  Simferopolio oro uostas ir keliai. Apskritai, miestas yra nuostabus, žmonės labai draugiški. Susidarė labai geras, pozityvus įspūdis", — sakė žurnalistams Demokratų klubo "Santa Clara" narė Kathryn Metz.

  Anksčiau savo įspūdžiais iš viešnagės pusiasalyje pasidalino Aukščiausiosios Rados  "Opozicijos bloko" narys Eugenijus Balickis.

  "Yra žmonių, kurie sukioja pirštu ties smilkiniu ir sako: "Kur grįžti, ką jūs? Ten? (Į Ukrainą - Sputnik)" Ir apie "banderovščiną" kalba, ir apie sudegintus Odesoje, ir apie valstybės perversmą. Dauguma žmonių — galiu ranka prie širdies pridėti. Patikėkite, nėra taip, kad aš to noriu arba nenoriu, daugelis žmonių mano", — pabrėžė parlamentaras.

  Užsieniečių delegacijos Kryme

  Užsieniečiai nuolat lankosi su oficialiais vizitais į pusiasalį. Rugpjūčio 17 dieną Krymą aplankė visuomeninių veikėjų grupė iš Norvegijos.

  Savaite anksčiau pusiasalį aplankė Japonijos delegacija, o jos vadovas Mitsuhiro Kimura pareiškė, kad ketina papasakoti savo šalies gyventojams "tiesą apie įvykius Kryme."

  Krymas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Rugpjūčio 1 dieną į Krymą atvyko grupė politikų ir verslininkų iš Slovakijos. Liepos pabaigoje Čekijos parlamento nariai atvyko į karinio jūrų laivyno paradą, kuris vyko  Karo laivyno dieną Sevastopolio įlankoje.

  Balandžio mėnesį, atvykusi dalyvauti IV Tarptautiniame ekonomikos forume Jaltoje, pusiasalį aplankė didžiausia Sirijos delegacija, vadovaujama ūkio ir užsienio prekybos ministro Samer Al-Khalil.
  Kovo mėnesį Krymą aplankė delegacija iš Vokietijos. Jie įteikė dovaną: seną Bibliją, kuri buvo perkelta į Sevastopolio etnografinį muziejų. Vasario mėnesį su oficialiu vizitu  pusiasalį aplankė partijos "Alternatyva Vokietijai" atstovai iš trijų regioninių šalies parlamentų — Berlyno, Brandenburgo ir Nordrhein-Vestfaleno. Vizito metu parlamentarai pripažino Krymą Rusijos dalimi.

  Krymas tapo Rusijos regionu po referendumo, kuris įvyko po Ukrainos perversmo 2014 metais. Apie 97 proc. Krymo Respublikos gyventojų ir 96 proc. Sevastopolio gyventojų palaikė pusiasalio sugrįžimą į Rusiją. Ukraina vis dar vadina tai savo, bet laikinai užimta teritorija. Pasak Vladimiro Putino, Krymo klausimas "visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Kauno meras įtariamas verslu Kryme
  Ukrainos organizacijos išreiškė norą atkurti ryšius su Krymu
  Mokslininkai pasiūlė sukurti dirbtinius rifus prie Krymo pakrantės
  Lenkijos laikraštis paskelbė žemėlapį su Krymu Rusijos sudėtyje
  "The National Interest": Krymas nepriklausys Ukrainai
  Tegai:
  Krymas, JAV
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos