10:31 2019 Kovo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Vokietijos kanclerė Angela Merkel

  Merkel pirmąkart palaikė Rusijos veiksmus Sirijoje, rašo žiniasklaida

  © AFP 2018/ Christoph Schmidt
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  6520

  Vokietijos kanclerė pareiškė, kad būtina kovoti su radikaliomis jėgomis Idlibe, bet tuo pačiu metu apsaugoti civilius, kad būtų išvengta katastrofos

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmą kartą palaikė Rusijos veiksmus Sirijoje, rašo "Deutsche Wirtschafts Nachrichten".

  Leidinys pabrėžia, kad Rusijos antiteroristinė operacija Sirijoje buvo sudėtinga dėl to, kad kovotojai bandė naudoti civilius kaip "gyvus skydus".

  "Būtina imtis bandymų įveikti radikalias jėgas, bet tuo pačiu metu apsaugoti civilius. Turime išvengti humanitarinės katastrofos", — pareiškė Merkel, komentuodama operaciją Idlibo provincijoje.

  Merkel taip pat pridūrė, kad aptarė šį klausimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir Turkijos prezidentu Redžepu Tayjipu Erdoganu.

  Anksčiau JAV išreiškė solidarumą su Maskvos susirūpinimu teroristų buvimu Idlibo provincijoje. Valstybės departamento vadovas Maikas Pompeo pareiškė, kad Vašingtonas yra pasirengęs "dirbti su terorizmo klausimu" provincijoje.

  Idlibo provincijos teritorija šiuo metu praktiškai nekontroliuojama Sirijos vyriausybės pajėgų. Ten yra ginkluotosios opozicijos kovotojai, taip pat, kaip tvirtina Maskva ir Damaskas, kelios grupuotės teroristų, kurios periodiškai rengia išpuolius prieš Sirijos karinių pajėgų pozicijas.

  Rusija nuo 2015 metų rugsėjo 30 dienos Sirijos teisėtų institucijų prašymu pradėjo vykdyti teroristų objektų Sirijoje atakas iš oro.

  Dar šia tema

  Damaskas apkaltino "Baltuosius šalmus" 44 vaikų pagrobimu cheminės atakos imitacijai
  Washington Post: Trampas išreiškė norą sunaikinti Asadą
  JAV priešraketinės gynybos sistemos įdiegimas Sirijoje taps akivaizdžia provokacija
  "Baltieji šalmai" atvežė nuodingąsias medžiagas į kovotojų sandėlį Sirijoje
  Tegai:
  kova su terorizmu, Angela Merkel, Sirija, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos