21:04 2019 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0985
 • RUB70.2637
  Зortalo RIA Novosti Ukraina vadovas Kirilas Višinskis

  Rusijos URM susirūpinusi dėl Višinskio sveikatos pablogėjimo

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33 0 0

  Oficialios Rusijos URM atstovės Marijos Zacharovos teigimu, izoliatoriuje, kur laikomas žurnalistas, atsisakoma jam suteikti kokybišką medicininę pagalbą

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Maskva susirūpinusi dėl portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovo Kirilo Višinskio, kuris sulaikytas Ukrainoje, blogėjančios sveikatos ir reikalauja nedelsiant jį paleisti, pareiškė oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova, praneša RIA Novosti.

  "Ypatingą susirūpinimą kelia besitęsiantis Kirilo Višinskio sveikatos pablogėjimas, kuris priešinfarktinės būklės buvo skubia tvarka paguldytas į ligoninę iš teismo salės", — pasakė ji spaudos konferencijoje Maskvoje.

  Pasak Zacharovos, izoliatoriuje, kur laikomas žurnalistas, atsisakoma jam suteikti aukštos kvalifikacijos medicininę pagalbą, kuri jam reikalinga.

  "Mes reikalaujame nedelsiant paleisti Kirilą Višinskį, o prieš tai — užtikrinti jam tinkamas gyvenimo sąlygas. Mes reikalaujame laiku teikti medicininę pagalbą. Raginame visą tarptautinę bendruomenę padaryti įtaką vyraujančiam neteisėtumui Ukrainoje", — pabrėžė Zacharova.

  Višinskio byla

  Portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis buvo sulaikytas gegužės 15 dieną netoli savo namų Kijeve. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir Donecko liaudies respublikos ir Luhansko liaudies respublikos palaikymu. Jam gresia 15 metų kalįjimo.

  Chersono miesto teismas nusprendė uždaryti žurnalistą į kalėjimą 60 dienų, be galimybės paleisti už užstatą, tačiau pasibaigus šiam laikotarpiui pratęsė terminą.

  Višinskis jau daugiau nei 100 dienų laikomas tardymo izoliatoriuje. Šią savaitę jo areštas buvo pratęstas iki lapkričio 4 dienos. Gynyba pateikė skundą dėl Višinskio arešto, tačiau teismas jį atmetė.

  Pas Višinskį neįleidžia konsulinių darbuotojų, paaiškinant tai tuo, kad žurnalistas turi Ukrainos pilietybę.

  Teismo posėdžio metu žurnalistas kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną pagalbos, o taip pat pareiškė, kad jis ketina atsisakyti Ukrainos pilietybės.

  Vladimiras Putinas pavadino padėtį beprecedente. Užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad tai yra savavališki veiksmai, Maskva išsiuntė protesto pareiškimą į Kijevą, reikalaudama sustabdyti smurtą prieš žiniasklaidą. Be to, priešais Ukrainos ambasadą Maskvoje vyko protesto akcija, skirta Višinskiui paremti.

  Dar šia tema

  Europos žurnalistų federacija reikalauja išlaisvinti Višinskį
  Kijevas vėl paskelbė apie pasirengimą apsvarstyti siūlymus dėl Višinskio mainų
  Tegai:
  žodžio laisvė, Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), Kirilas Višinskis, Marija Zacharova, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos