22:09 2019 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0985
 • RUB70.2637
  Kijevas, archyvinė nuotrauka

  "Pralaužė dugną": Ukrainos politikas papasakojo apie nacionalinę gėdą

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  3910

  Buvęs transporto ir ryšių ministras Eugenijus Chervonenko pasmerkė Rados pirmininko pareiškimą apie Hitlerį kaip apie "didžiausią demokratą"

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Ukraina jau seniai "pralaužė dugną" ir peržengė visas padorumo ribas įvairiais klausimais. Taip buvęs šalies transporto ir ryšių ministras Eugenijus Chervonenko pakomentavo Aukščiausiosios Rados pirmininko Andrejaus Parubijaus žodžius apie Adolfą Hitlerį.

  Anksčiau Ukrainos parlamento vadovas vienam televizijos kanalui sakė, kad Hitleris yra "didžiausias demokratas". Pasak Parubijaus, jis pats studijavo demokratiją "mokslo lygiu" ir paragino prisiminti nacionalsocializmo įkūrėjo "įnašą" į demokratijos raidą.

  "Mūsų šalis jau seniai "pralaužė dugną" ir peržengė tarptautinio padorumo ribas visais skandalais, gėda", — sakė Chervonenko televizijos kanalui "112 Ukraina".

  Be to, buvęs ministras pabrėžė,  kad bet kurioje kitoje šalyje tokie pareiškimai reikštų ne tik moralinį pasmerkimą ir atsistatydinimą, bet ir baudžiamąją atsakomybę.

  Lietuvos herbas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Chervonenko manymu, nebaudžiamumas už tokius pasisakymus yra tiesioginė fašizmo ir divizijos SS "Galičina" herojizavimo ir garbinimo pasekmė.

  Hitleris gimė 1889 metų balandžio 20 dieną Austrijoje, Ranshofeno kaime. Jis tapo nacionalsocializmo idėjų įkūrėju, jis įkūrė totalitarinę Trečiojo reicho diktatūrą. Pradėjo Antrąjį pasaulinį karą, kuris tapo kruviniausiu istorijoje.

  Jo vardas yra susijęs su daugybe nusikaltimų prieš žmoniją tiek pačioje Vokietijoje, tiek okupuotose teritorijose, ypač su Holokausto tragedija.

  Niurnbergo Tarptautinis karinis tribunolas pripažino Hitlerio sukurtas SS, SD ir gestapo ir nacių partijos vadovybę nusikalstamomis organizacijomis.

  Dar šia tema

  Latvių nacionalizmas engiant rusus gali "įkvėpti" ir mūsiškius
  Ar vėl pasuksime nacionalizmo ir autoritarizmo keliu?
  Tegai:
  Adolfas Hitleris, Ukraina

  Svarbiausios temos