01:51 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Su Rusijos pagalba Sirijos armija sudavė teroristams triuškinamą smūgį, sutrukdžiusį įgyvendinti planą sukurti pasaulinį kalifatą

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Rusijos karinių pajėgų Sirijoje mažinimas tęsiasi tolygiai su sėkminga teroristų likvidacija,  sakė interviu "RIA Novosti" Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Olegas Syromolotovas.

  Paklaustas apie galimą  Rusijos buvimo sumažinimą Sirijoje su galutinio teroristų sunaikinimo prielaida, jis priminė, kad nuo 2015 metų spalio  Sirijos vyriausybės prašymu Rusija teikia karinę pagalbą kovoje su tarptautiniu terorizmu.

  "Su mūsų pagalba Sirijos armija sudavė teroristams triuškinamą smūgį, sutrukdžiusį įgyvendinti planą sukurti pasaulinį kalifatą", — sakė  Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas, pabrėždamas, kad pernai gruodį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsakė pasitraukti iš Sirijos daliai Rusijos kontingento.

  "Rusijos ginkluotųjų pajėgų buvimas Sirijoje ir toliau mažinamas, priklausomai nuo to, kaip sėkmingai likviduojami teroristų  likučiai Sirijos žemėje ir stiprinamos šios šalies ginkluotosios pajėgos", — sakė Syromolotovas.

  "Aš taip pat norėčiau pabrėžti, kad Rusijos kariuomenė yra Sirijoje teisiniais pagrindais — visiškai laikydamasi tarptautinės teisės", — sakė jis.

  Idlibo provincijos teritorija šiuo metu praktiškai nekontroliuojama Sirijos vyriausybės pajėgų. Ten yra ginkluotosios opozicijos kovotojai, taip pat, kaip tvirtina Maskva ir Damaskas, kelios grupuotės teroristų, kurios periodiškai rengia išpuolius prieš Sirijos karinių pajėgų pozicijas.

  Rusija nuo 2015 metų rugsėjo 30 dienos Sirijos teisėtų institucijų prašymu pradėjo vykdyti teroristų objektų Sirijoje atakas iš oro.

  Dar šia tema

  Izraelis evakavo iš Sirijos "Baltųjų šalmų" aktyvistus
  JAV priešraketinės gynybos sistemos įdiegimas Sirijoje taps akivaizdžia provokacija
  "Islamo valstybė"* perkelia diversantus į Rusiją, Europą ir Aziją
  Washington Post: Trampas išreiškė norą sunaikinti Asadą
  Tegai:
  terorizmas, ginkluotosios pajėgos, Rusija, Sirija

  Svarbiausios temos