17:17 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Londonas pranešė, kad išduoti Europos orderiai kaltinamiesiems areštuoti, ir pabrėžė, kad ketina paskleisti "raudonąją Interpolo informaciją" rusų sulaikymui palengvinti

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Londonas yra pasiruošęs išplatinti "raudonuosius Interpolo pranešimus" apie įtariamuosius Skripalių apnuodijimo byloje pranešė  RIA Novosti atstovas Skotland Jarde.

  Rugsėjo 5 dieną Karališkosios prokuratūros tarnyba pateikė kaltinimus dviem Rusijos piliečiams — "GRU karininkams Aleksandrui Petrovui ir Ruslanui Boširovui" — dėl buvusio GRU pulkininko ir jo dukters apnuodijimo. 

  Londonas taip pat pranešė, kad išduoti Europos orderiai kaltinamiesiems areštuoti, ir pabrėžė, kad ketina paskleisti "raudonąją Interpolo informaciją" rusų sulaikymui palengvinti.

  Pranešimai su raudonu kampu ("Red Notice") numato ieškomo asmens areštą su tolesne ekstradicija į šalį, kuri inicijavo paiešką.

  Skripalių byla

  Kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė didelį tarptautinį skandalą. Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

  Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje. Tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

  Vėliau Londonas paskelbė  "dviejų įtariamųjų Skripalių  apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Maskva pareiškė, kad šios dvi pavardės Rusijai "nieko nesako", ir vėl paragino Didžiąją Britaniją pereiti nuo kaltinimų ir manipuliacijų prie bendradarbiavimo.

  Dar šia tema

  JK paskelbė rusų, įtariamų Skripalių apnuodijimu, vardus
  Rusijos URM ketina priešintis antirusiškai isterijai aplink "Skripalių bylą"
  Rusijos URM vadovas parodė mėgstamą memą apie "Skripalių nuodytojus"
  Tegai:
  tarptautinė paieška, Interpolas, kaltinamieji, "Skripalių byla"

  Svarbiausios temos