20:05 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Bendrovės valdyba pasiūlė Ukrainos vyriausybei parduoti beveik pusę dujų transportavimo sistemos akcijų užsienio investuotojams, tai leis išlaikyti pagrindinį vaidmenį dujų tranzite ES

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. "Naftogaz" pasiūlė Ukrainos vyriausybei parduoti 49 procentus Ukrainos dujų transportavimo sistemos (DTS) operatoriaus akcijų užsienio partneriui, kad išsaugotų dujų tranzitą dabartiniu lygiu, praneša leidinys "Ukrainos naujienos".

  Apie tai tapo žinoma iš "Naftogazo" valdybos viršininko pareigas laikinai einančio Sergejaus Konoveco laiško Ukrainos ministro pirmininkui Vladimirui Groismanui.

  Konoveco nuomone, akcijų pardavimo poreikis atsiras po "Naftogaz" ir "Gazprom" tranzito sutarties pabaigos 2019 metais.

  Visą DTS akcijų paketą sudaro apie 14 milijardų dolerių, atitinkamai 49 procentai ― apie septynis milijardus dolerių.

  "Ukrainos įstatymas leidžia kvalifikuotam tarptautiniam partneriui įsigyti iki 49 procentų Ukrainos GTS operatoriaus įstatinio kapitalo akcijų. <…> Partnerystė bus tiesiogiai nukreipta į strateginio tikslo — pagrindinio tranzitinio vaidmens išlaikymo — realizavimą, be to, atitiks Ukrainos interesus", — kreipiasi į Ukrainos premjerą Konovecas.

  "Naftogaz" taip pat paprašė Groismano pateikti svarstyti šį klausimą Nacionalinei saugumo ir gynybos tarybai, kad būtų priimtas sprendimas.

  Be to, bendrovė prašo Vyriausybės parengti ir patvirtinti veiksmų planą tam atvejui, jei po 2019 metų visiškai nebus gamtinių dujų tranzito per Ukrainos teritoriją į ES.

  2014 metais Ukraina priėmė įstatymą, leidžiantį parduoti DTS investuotojams iš JAV ir Europos Sąjungos. Naujiems savininkams bus suteikta teisė valdyti arba gauti koncesiją ir nuomoti magistralinius dujotiekius ir požemines saugyklas.

  Pagrindinis reikalavimas potencialiam investuotojui ― maksimali Ukrainos DTS apkrova. Kovo viduryje energetikos ministro pavaduotoja Natalija Boiko pranešė, kad Kijeve vyksta konsultacijos su partneriais iš penkių Europos šalių.

  Anksčiau "Naftogaz" bandė priversti "Gazprom" peržiūrėti tarifus Rusijos dujų tranzitui Stokholmo arbitraže, tačiau teismas atmetė bendrovės reikalavimą.

  Kitame ginče dėl dujų tiekimo ir tranzito sutarčių arbitražas nurodė "Gazprom" sumokėti "Naftogaz" 2,56 milijardo dolerių. Rusijos bendrovė apskundė sprendimą Švedijos apeliaciniam teismui, taip pat paskelbė, kad pradeda sutarčių su Ukraina nutraukimo procedūrą.

  Gegužės pabaigoje Kijevas pranešė apie priverstinį lėšų išieškojimą ir "Nord Stream AG" bei "Nord Stream-2 AG" akcijų areštą Šveicarijoje. Tačiau birželį "Gazprom" pasiekė, kad Stokholmo arbitražo sprendimo vykdymas būtų pristabdytas. "Naftogaz" bandė panaikinti teismo nuosprendį, tačiau jo argumentai buvo įvertinti kaip neįtikinami.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" tiki, kad "Nord Stream-2" neigiamai paveiks ne tik Ukrainą, bet visą Europą
  Teismas areštavo "Gazprom" aktyvus Nyderlanduose pagal "Naftogaz" ieškinį
  "Nord Stream-2" įpareigota imtis priemonių dėl "Gazprom" ir "Naftogaz" ginčo
  "Gazprom" pareikalavo visiškai panaikinti sprendimą dėl ginčo su "Naftogaz"
  Europos dujos kainavo Ukrainai keturis kartus brangiau nei Rusijos
  Vokietija metė Ukrainą prie "Gazprom" kojų
  Tegai:
  eksportas, dujos, Ukrainos "Naftogaz", Gazprom, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos