08:55 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Švedijos ambasadorius Maskvoje teigia, kad jo šalis puikiai supranta, jog negali sustabdyti projekto, tačiau susirūpinimą politikams kelia Rusijos veikla šalia valstybės sienų

  VILNIUS, rugsėjo 11 - Sputnik. Švedijos politinių partijų pareiškimai apie ketinimą sustabdyti Rusijos projektą "Nord Stream-2" negali paveikti jo įgyvendinimo, sakė interviu RIA Novosti Švedijos ambasadorius Maskvoje Peteris Eriksonas.

  "Tuos leidimus, kurie buvo reikalingi "Nord Stream-2", Švedija išdavė. Kadangi tai netaikoma teritoriniams vandenims, tai nėra galimybės sustabdyti projektą. Taip, visos Švedijos politinės partijos sakė, kad jos ne visai gerai jį (projektą — Sputnik) vertina, tačiau mes niekaip negalime priešintis", — sakė jis.

  Eriksonas taip pat pabrėžė, kad Stokholmas jau negali atšaukti sprendimo tiesti dujotiekį Švedijos ekonominės zonos tarptautiniuose vandenyse.

  "Pagal tarptautinę teisę mes galime tik pasmerkti projektą dėl to, kaip jis galėtų paveikti aplinką. Bet mes negalime reikalauti, kad jis nebūtų statomas. Bendrovei pavyko parodyti Švedijos valdžiai, kad projektas nekelia žalos aplinkai", — pridūrė ambasadorius.

  Švedijos radijo duomenimis, kelios parlamentinės partijos kritiškai vertina "Nord Stream-2" ir norėtų sustabdyti šį projektą.

  Parlamentarai mano, kad dujotiekio statyba neatitinka ES ketinimų padidinti švarios atsinaujinančios energijos dalį, be to, jie nenorėtų, kad Rusija veiktų šalia jų valstybės sienų dėl saugumo.

  "Nord Stream-2"

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas.

  Jis kirs šių Baltijos jūros regiono valstybių — Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos — teritorinius vandenis ir išskirtines ekonomines zonas.  
  "Nord Stream 2 AG", "Nord Stream-2" operatoriui, leidimus statyti dujotiekį išdavė visos valstybes, išskyrus Daniją.

  Vienintelis "Nord Stream-2 AG" akcininkas yra "Gazprom". Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — įsipareigojo finansuoti 50 proc. "Nord Stream-2", t.y. 950 milijonų eurų kiekviena. "Gazprom" suteiks kitą dalį lėšų — 4,75 mlrd. eurų.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

  Dar šia tema

  Švedija pritarė "Nord Stream-2" statyboms
  Didžiausias "Nord Stream-2" partneris gali palikti projektą dėl JAV sankcijų
  ES planai kontroliuoti Rusijos energetinius išteklius žlugo
  Tegai:
  Švedija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos