08:59 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  67

  Žurnalistas pabrėžė, jog Krymo gyventojų teisė laisvai gauti informaciją rusų kalba buvo pažeidžiama, nes vyko "visiška žiniasklaidos ukrainizacija"

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Krymo žurnalistų sąjungos sekretorius Denisas Simonenko papasakojo, kad, nepaisant delegatų iš Ukrainos pasipriešinimo, jam pavyko pasakyti kalbą ESBO susitikime Varšuvoje ir pareikšti, kad prieš Krymo susijungimą su Rusija buvo 23 Ukrainos pusiasalio "okupacijos" metai, praneša RIA Novosti.

  "Iš antro bandymo man vis tiek pavyko pasakyti kalbą ESBO posėdyje. Savo kalboje aš perteikiau delegatams mintį, kad jokios Krymo aneksijos iš Rusijos pusės nebuvo. Krymas teisėtai, visos tautos valios pareiškimo būdu grįžo į Rusijos sudėtį po 23 metų Ukrainos "okupacijos", — pasakė RIA Novosti Simonenko.

  Pasak jo, ESBO  buvo daug kalbama apie teisių ir laisvių pažeidimus. Savo kalboje Simonenko papasakojo apie žiniasklaidos "visišką ukrainizaciją", kuri pažeidė Krymo gyventojų teises laisvai gauti informaciją rusų kalba.

  "Aš priminiau apie referendumą dėl Krymo Autonominės Tarybų Socialistinės Respublikos nepriklausomybės nuo Ukrainos TSR 1991 metais. Ir jei Europa pripažįsta Ukrainos nepriklausomybę, ji turėtų pripažinti Krymo nepriklausomybę nuo 1991 metų, o 2014 metų referendumą — teisėtu", — padarė išvadą Simonenko.

  Anksčiau buvo pranešta, kad kai kuriems Krymo atstovams sutrukdė kalbėti Varšuvoje ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro posėdyje. Pavyzdžiui, Ukrainos delegacijos narys nutraukdavo kiekvieną Krymo delegatų kalbą pastabomis, kad Krymas yra "okupuota teritorija" ir pusiasalio atstovai negali kalbėti Rusijos vardu. Kanados atstovas pasiūlė išvesti iš salės Krymo delegatus, tačiau jo niekas nepaklausė.

  Dar šia tema

  JAV delegacijos atstovai papasakojo, kas juos sužavėjo Kryme
  Ukrainos politikai slapta poilsiauja Kryme
  Austrijos užsienio reikalų ministrė ragina į Rusiją pažvelgti kitaip
  "The National Interest": Krymas nepriklausys Ukrainai
  Tegai:
  žurnalistas, ESBO, Krymas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos