09:09 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Ukrainos kariuomenės sausumos pajėgų vadas pareiškė, jog sprendimą priėmė generalinis štabas, o priemonės skirtos užtikrinti "visišką situacijos kontrolę regione"

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Ukrainos kariuomenės sausumos pajėgų vadas, generolas pulkininkas Sergejus Popko pareiškė, kad Kijevas sustiprino kariuomenės grupuotę prie Azovo jūros. Apie tai jis pranešė savo Facebook paskyroje.

  Generolo pulkininko teigimu, sprendimą priėmė Ukrainos generalinis štabas, kuris nurodė imtis priemonių, skirtų užtikrinti "visišką situacijos kontrolę regione, karinio jūrų laivyno veiksmų paramą" ir "užtikrinti liaudies pakrantės gynybą".

  Tuo metu infrastruktūros ministerijos vadovo pavaduotojas Jurijus Lavreniukas parašė savo Facebook paskyroje, kad Ukraina užbaigė dviejų šarvuotų katerių "Gurza-M" perkėlimą į Azovo jūrą. Lavreniukas taip pat informavo, kad rugsėjo 9 dieną buvo nuleistas į vandenį šarvuotas kateris "Lubny", o rugsėjo 11 dieną –  "Kremenčug".

  Anksčiau Ukrainos nacionalinė saugumo ir gynybos taryba nusprendė sustiprinti ginkluotųjų pajėgų buvimą Azovo jūroje ir aprūpinti pakrančių gynybos padalinius raketiniais ginklais.

  Kijevas kaltina Rusiją tuo, kad Rusija neva blokuoja laivų,  kurie plaukia į Ukrainos uostus per Kerčės sąsiaurį, įplaukimą. Tačiau Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotoja Jelena Zerkal pranešė, kad Rusijos pasieniečiai nepažeidžia normų Ukrainos laivų tikrinimo metu.

  Taip pat Krymo sienos apsaugos tarnyba pareiškė, kad užsienio laivų patikrinimai vyksta tarptautinių jūrų teisių normų ribose ir pretenzijų iš laivų savininkų nebuvo gauta.

  Dar šia tema

  Ukraina nori pirkti iš JAV priešlėktuvinės gynybos kompleksus
  Ekspertų nuomone, Kijevas nori, kad NATO atkurtų Donbaso kontrolę
  Kijevas įvardijo galimus NATO bazių atsiradimo Ukrainoje terminus
  Tegai:
  kariai, gynyba, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos