15:38 2019 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  Trampas pasirašė dekretą dėl sankcijų už kišimąsi į JAV rinkimus

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (168)
  2701

  Šis dekretas numatys sankcijas užsienio piliečiams ir organizacijoms, kurias JAV saugumo tarnybos įtars kišimusi į rinkimus

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trampas pavadino pasirašytą dekretą dėl sankcijų už kišimąsi į JAV rinkimus dar viena eilute griežtų priemonių, skirtų JAV rinkimų sistemos apsaugai, sąraše, praneša RIA Novosti.

  "Pasirašydamas šį dekretą, pridėjau dar vieną eilutę griežčiausių sankcijų, įvestų JAV prezidentų istorijoje, vardan mūsų rinkimų sistemos apsaugos", — rašoma prezidento pranešime, kurį išplatino Baltieji rūmai.

  Anot Trampo, dabar Amerikos gyventojai šių metų lapkričio mėnesio Kongreso rinkimų išvakarėse gali būti tikri, kad valdžia "nepaliaujamai dirba, kad užtikrintų demokratijos saugumą nuo užsienio grėsmių".

  Trečiadienį pasirašytas dekretas numato automatinį sankcijų įvedimą, jei saugumo tarnybos, tokios kaip žvalgyba ir Valstybės departamentas sugebės pateikti patikimus įrodymus, kurie patvirtins kišimosi faktą. Dekretas gali būti taikomas fiziniams ir juridiniams asmenims, taip pat atskiroms šalims. Galimų sankcijų sąraše — turto įšaldymas, prieigų prie  finansinių institucijų, paskolų, investicijų iš JAV apribojimas.

  Tariamo Rusijos "kišimosi" į 2016 metų prezidento rinkimus bei tariamų JAV prezidento Donaldo Trampo ryšių su Rusijos Federacija tyrimą atlieka specialusis prokuroras Robertas Miuleris, taip pat JAV Kongreso rūmai. JAV žvalgybos tarnybos teigia, kad mato panašią grėsmę 2018 metų Kongreso rinkimams. Trampas, savo ruožtu, pažadėjo imtis visų būtinų priemonių, kad būtų išvengta tokio kišimosi.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (168)

  Dar šia tema

  JAV žvalgyba: Rusijos kibernetinis kišimasis kelia "didelę grėsmę"
  JAV senatorius grasina Rusijai "drakoniškomis priemonėmis"
  Porošenko pareiškė, kad Rusija jau pradėjo "kištis" į Ukrainos rinkimus
  Tegai:
  Rusijos kišimasis, JAV

  Svarbiausios temos