00:09 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  57

  Didžioji Britanija nepatikėjo Petrovo ir Boširovo interviu ir toliau tvirtina, kad būtent šie vyrai susiję su Skripalių apnuodijimu

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. JK užsienio reikalų ministerija mano, kad "įtariamųjų" Skripalų byloje interviu RT ir Sputnik yra dar vienas Rusijos "klausimo painiojimo ir melo" pavyzdys, praneša RIA Novosti.

  Didžioji Britanija atkakliai tvirtina, kad Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas yra GRU pareigūnai, nepaisant jų pareiškimų.

  Interviu RT ir Sputnik Petrovas ir Boširovas sakė, kad aplankė Solsberį kaip turistai, nieko nežinojo apie Skripalius ir dirba fitneso industrijoje.

  "Policija ir karališkoji prokuratūra atpažino šiuos žmones kaip pagrindinius įtariamuosius dėl atakos Solsberyje. Vyriausybei akivaizdu, kad šie žmonės yra Rusijos karinės žvalgybos pareigūnai, GRU ir kad jie mūsų šalies gatvėse naudojo labai toksišką nelegalų cheminį ginklą", — pareiškė "RIA Novosti" JK URM atstovas.

  "Mes kelis kartus prašėme Rusijos paaiškinti, kas įvyko Solsberyje kovo mėnesį. Šiandien — kaip mes matėme visą laiką — jie atsakė, painiodami klausimą ir meluodami", — sakė jis.

  © RT .
  Aleksandro Petrovo ir Ruslano Boširovo interviu Margaritai Simonian, pilna versija

  Skripalių byla

  Kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė didelį tarptautinį skandalą. Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

  Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje. Tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

  Vėliau Londonas paskelbė  "dviejų įtariamųjų Skripalių  apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Maskva pareiškė, kad šios dvi pavardės Rusijai "nieko nesako", ir vėl paragino Didžiąją Britaniją pereiti nuo kaltinimų ir manipuliacijų prie bendradarbiavimo.

  Trečiadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Rusijos Federacijos valdžia žino "įtariamųjų" Skripalių byloje, apie kurius teigia Londonas, tapatybes. Rusijos vadovas paprašė jų pasirodyti ir pasikalbėti.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Skripalio giminaičiai mano, kad jis negyvas
  JAV paviešino pirmąjį naujų sankcijų Rusijai paketą
  Viktorija Skripal mano, kad pateks į Britaniją po to, kai čia pasikeis politinis elitas
  Tegai:
  Ruslanas Boširovas, Aleksandras Petrovas, "Skripalių byla", Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos