10:55 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  41

  Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje ES Tarybai buvo nurodyta taikyti drausmines priemones Vengrijai, nes šalis pažeidė Europos teisės normas ir teisinės valstybės principus

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik.  Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas sakė interviu vietos radijo stočiai Kossuth, kad drausminė nuobauda, ​​kurią ES Taryba gali taikyti jo šaliai, nekelia nė "menkiausio pavojaus".

  Pabėgėlių stovyklos Makedonijos ir Graikijos pasienyje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Дмитрий Виноградов

  Praėjusį trečiadienį Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje ES Tarybai buvo nurodyta taikyti drausmines priemones Vengrijai, nes šalis pažeidė Europos teisės normas ir teisinės valstybės principus. Tai reiškia, kad bus pradėta procedūra, kai galėtų būti atimta Vengrijos balsavimo teisė pagal ES sutarties 7 straipsnį.

  Pasak laikraščio "Vengrija šiandien", Orbanas sakė, kad ES stengiasi iš Vengrijos atimti teisę ginti savo sienas. Be to, ministras pirmininkas pabrėžė, kad dauguma Europos Parlamento narių vykdo politiką, kuri remia migraciją, todėl "nekenčia tų, kurie priešinasi jų planams".

  "Jie turi planą: jei jie negalės priversti Vengrijos priimti migrantų, jie atims iš šalies teisę kontroliuoti savo sienas", — sakė Orbanas.

  Briuselyje Vengrijos valdžios institucijos visų pirma kritikuojamos dėl atsisakymo laikytis Europos Sąjungos sprendimų migracijos politikos srityje. Liepos viduryje Europos Komisija jau pateikė skundą Europos teismui prieš Vengriją dėl to, kad ši šalis nesilaikė ES teisės aktuose numatytų taisyklių dėl prieglobsčio suteikimo migrantams. Vengrijos valdžios institucijoms buvo leista per du mėnesius užtikrinti ES reikalavimų vykdymą.

  Pasak Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono, Europos Sąjungoje kilo "akustinė konfrontacija tarp nacionalistų ir progresininkų". Prie pirmųjų jis priskyrė Vengriją.

  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
  © Sputnik
  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?

   

  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Lietuvos pasieniečiai sulaikė 20 migrantų iš Irako ir Afganistano
  Vokietijos pietryčiuose sulaikyta apie 300 demonstrantų
  Politologas: Briuselis gali priversti Baltijos šalis priimti daugiau migrantų
  Seimas linkęs pritarti migracijos funkcijų pertvarkos pokyčiams
  Tegai:
  ES, migrantai, sankcijos, Vengrija

  Svarbiausios temos