11:51 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Saugumo tarnybų darbas, sprogstamojo įtaiso analizė parodė, kad tokios aukštos technologijos sprogstamųjų įtaisų gamyboje anksčiau nebuvo naudotos SBU, o tai leidžia manyti, kad teroro išpuolis buvo įvykdytas su Vakarų žvalgybos agentūrų pagalba

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. DLR kaltina Vakarų žvalgybos tarnybas prisidėjus prie respublikos lyderio Aleksandro Zacharčenkos nužudymo, rašo RIA Novosti.

  "Teroro išpuolis įvykdytas, dalyvaujant Ukrainos saugumo tarnybai (SBU). Tolimesnis saugumo tarnybų darbas, sprogstamojo įtaiso analizė parodė, kad tokios aukštos technologijos sprogstamųjų įtaisų gamyboje anksčiau nebuvo naudotos SBU. Tai leidžia manyti, kad teroro išpuolis buvo įvykdytas su Vakarų žvalgybos agentūrų pagalba", — sakė laikinai einantis DLR vadovo pareigas Denisas Pušilinas.

  Jis pridūrė, kad Rusija padeda tirti teroro išpuolį.

  Pasak Pušilino, DLR teisėsaugos pareigūnai "supranta, kas tai padarė".

  "Vienas asmuo buvo sulaikytas. Jis davė parodymus, atpasakojo įvykių eigą", — paaiškino šalies vadovas.

  DLR vadovo nužudymas

  Aleksandras Zacharčenko buvo nužudytas rugpjūčio 31 dieną, sprogimo metu, kavinėje "Separ", Donecko centre. Jam buvo 42 metai. Be to,  buvo nužudytas ir Zacharčenkos apsaugininkas. DLR specialiųjų tarnybų duomenimis,11 žmonių buvo sužeisti. DLR pajamų ir rinkliavų ministras Aleksandras Timofejevas rimtai sužeistas sprogimo metu. Respublikos valdžios institucijos pripažino incidentą kaip teroro išpuolį.

  DLR parlamentas, vadovaujantis įvykusiu Minske derybų nutarimu, laikinuoju respublikos vadovu paskyrė Denisą Pušiliną.
  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino Zacharčenkos nužudymą gėdingu pabrėždamas, kad tie, kas pasirinko teroro kelią, neketina ieškoti būdų taikiai išspręsti konfliktą. Užsienio reikalų ministerija sakė, kad nekyla abejonių, jog Kijevas yra prisidėjęs prie incidento.

  Rusijos tyrimo komitetas iškėlė baudžiamąją bylą.

  Dar šia tema

  DLR lyderis Aleksandras Zacharčenka žuvo sprogimo metu Donecke
  Per sprogimą Donecke, kavinėje "Separ", žuvo du žmonės
  Pušilinas paskirtas laikinuoju DLR vadovu
  Tegai:
  nužudymas, Aleksandras Zacharčenka, Donbasas

  Svarbiausios temos