01:52 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Daugybė socialinių tinklų vartotojų pabrėžė, jog Ukrainos lyderio žodžių nevertina rimtai, nes daugelis prezidento pareiškimų yra tik politinė savireklama

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Socialinių tinklų vartotojai išjuokė Ukrainos prezidento Petro Porošenkos žodžius, kuris apkaltino Rusiją noru "okupuoti" Azovo jūrą, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau Ukrainos lyderis pareiškė, kad Rusija sąmoningai neleidžia laivams įplaukti į Azovo jūrą, ir pažadėjo sustiprinti karinę galią regione. Krymo respublikos Visuomeninių rūmų vadovas Grigorijus Jofė tokį spėjimą pavadino absurdišku.

  Daugybė socialinių tinklų vartotojų pabrėžė, jog tokie pareiškimai neturėtų būti vertinami rimtai.

  "Kaip sakoma, marazmas stiprėja, kas bus toliau? Prisimindamas istoriją su "Nordu", aš iš viso tylėčiau jo vietoje", — parašė Ruslanas  Livanovas.

  "Kodėl jis taip blogai užkanda…", — su ironija  parašė Aleksandras Jakovlevas.

  "Jei kas nors jį rimtai vertintų… Jis kas mėnesį žada pakelti vėliavą arba virš Donecko, arba virš Jaltos", — priminė Alina Priščep.

  "Paprastas politinės savireklamos bandymas", — paaiškino Porošenkos pareiškimą Stanislavas Petrušinas.

  Padėtis Azovo jūroje

  Kijevas kaltina Maskvą tuo, kad Rusija neva blokuoja laivų,  kurie plaukia į Ukrainos uostus per Kerčės sąsiaurį, įplaukimą. Dėl prastovos tai sukelia nuostolių savininkams. Praėjusią savaitę Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba nusprendė sustiprinti karinį dalyvavimą Azovo jūroje. Ukrainos kariai pažadėjo "užtikrinti visišką situacijos regione kontrolę".

  Krymo sienos apsaugos tarnyba ne kartą pareiškė, kad užsienio laivų patikros vyksta tarptautinių jūrų teisių normų ribose ir pretenzijų iš laivų savininkų nebuvo gauta, o Ukrainos užsienio reikalų ministerija pripažino, kad Rusijos pasieniečiai nepažeidžia normų Ukrainos laivų patikrų metu.

  Dar šia tema

  Internete išjuoktas Porošenko, kuris susižavėjo Ukrainos tankais
  Ukraina nori pirkti iš JAV priešlėktuvinės gynybos kompleksus
  Ekspertų nuomone, Kijevas nori, kad NATO atkurtų Donbaso kontrolę
  Kijevas įvardijo galimus NATO bazių atsiradimo Ukrainoje terminus
  Tegai:
  Azovo jūra, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos