21:23 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  "Rusijos prezidento laiške" skamba šūkis balsuoti už respublikonų narį, kurį Putinas "pažįsta jau šimtą metų", ir "būtent tokių lyderių", jo manymu, reikia Amerikai

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. MIA "Rossija segodnia" ryšių direktorius Petras Lidovas-Petrovskis paviešino savo Facebook paskyroje nufotografuotą netikrą Rusijos prezidento Vladimiro Putino laišką, kuriame išreikšta parama respublikonų nariui Danui Rohrabacheriui.

  "Amerikai reikia tokių lyderių kaip Danas, kurių nedomina tokios banalybės kaip žmogaus teisės ar "laisvi" ir "sąžiningi" rinkimai; kas pripažįsta, kad pasaulis taps geresnis su stipria, ambicinga ir siekiančia išsiplėsti Rusija. Danas — mūsų žmogus", — neva parašė Rusijos prezidentas kreipimesi į rinkėjus.

  Pasak Lidovo-Petrovskio, "Prezidento Putino" netikrą laišką rinkėjams siunčia demokratai.

  Agentūros vadybininkas pabrėžė, kad kitą kartą sankcijos Rusijai bus taikomos būtent dėl šio "bandymo" kištis į Amerikos rinkimus.

  Maskva ne kartą kaltinama "įsikišimu" į rinkimus kitose šalyse, tačiau Rusija tokius pareiškimus paneigė. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas šiuos kaltinimus pavadino "absoliučiai nepagrįstais".

  Savo ruožtu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, komentuodamas tariamą Rusijos Federacijos kišimąsi į rinkimus JAV ir kitose šalyse, pabrėžė, kad nebuvo pateikta jokių įrodymų, patvirtinančių šiuos pareiškimus.

  Danas Rohrabacheris išrenkamas į Kongresą nuo 1989 metų. Jis taip pat buvo prezidento Ronaldo Reigano atstovas spaudai ir kalbų tekstų sudarytojas. Politikas vadovauja Atstovų Rūmų Europos, Eurazijos ir vėl kylančių grėsmių pakomitečiui. JAV žiniasklaida pavadino jį "Putino mėgstamiausiu Kongreso nariu", nes Rohrabacheris palaikė Krymo teisę susivienyti su Rusija ir ne kartą pasisakė prieš naują šaltąjį karą.

  Dar šia tema

  Puškovas paaiškino, kodėl Trampas neigia "Rusijos įsikišimą"
  Trampas pasirašė dekretą dėl sankcijų už kišimąsi į JAV rinkimus
  Porošenko pareiškė, kad Rusija jau pradėjo "kištis" į Ukrainos rinkimus
  Rusijos ambasada apkaltino Valstybės departamentą "megafono diplomatija"
  Tegai:
  "netikros naujienos", JAV Kongresas, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos