19:57 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (109)
  40

  Pagal naują Britanijos žiniasklaidos versiją, vienas įtariamasis galėjo dirbti ambasadoje, o antras buvo gydytojas

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Didžiosios Britanijos specialiosios tarnybos ieško dviejų žmonių, kurie tariamai padėjo įtariamiesiems Skripalių "nuodytojams" Aleksandrui Petrovui ir Ruslanui Boširovui, praneša "Sunday Mirror" su nuoroda į šaltinį.

  Leidinio šaltinio versija ta, kad Petrovas ir Baširovas tariamai galėjo susitikti su kuratoriumi iš ambasados, o ketvirtas bendrininkas galėjo būti gydytojas, kuris padėjo saugiai panaudoti nuodingąsias medžiagas.

  Petrovo ir Boširovo susitikimas su kitais įtariamaisiais galėjo įvykti registracijos metu "City Stay Hotel" viešbutyje, Londone, praneša "Sunday Mirror".

  Skripalių byla

  Kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė didelį tarptautinį skandalą. Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

  Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje. Tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

  Маргарита Симоньян
  © Sputnik / Екатерина Чеснокова

  Vėliau Londonas paskelbė  "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai atvyko į interviu pas Simonian ir papasakojo apie savo veiklą ir apie tai, ką jie darė Britanijoje kovo pradžioje.

  Kaip papasakojo "įtariamieji", jie yra verslininkai ir dirba fitneso industrijos ir sporto mitybos srityje. Paaiškėjo, kad kovo pradžioje jie iš tikrųjų buvo Solsberyje, kur jie nuvyko pamatyti lankytinas vietas — Solsberio katedrą ir Senąjį Sarumą (senovinė gyvenvietė, kuri pasirodė prieš patį miestą).

  Pasak rusų, Britanijos valdžia "sugriovė jų gyvenimus" ir dabar jie bijo dėl savo saugumo ir artimųjų.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (109)

  Dar šia tema

  Zacharova atsakė į "Bellingcat" duomenų apie Petrovą ir Boširovą paviešinimą
  Didžiosios Britanijos URM pakomentavo "įtariamųjų" Skripalių byloje interviu
  "Įtariamieji" Skripalių byloje davė interviu Margaritai Simonian
  Petrovas ir Boširovas pareiškė, kad Britanijos valdžia sugriovė jų gyvenimus
  Tegai:
  Sergejus Skripalis, Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos