01:08 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Pasak buvusio Ukrainos vadovo, branduolinis klubas "apgavo" Kijevą, sudaręs Budapešto memorandumą

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Buvęs Ukrainos prezidentas Leonidas Kučma mano, kad JAV vadovas Donaldas Trampas turi atsiprašyti Ukrainos už tai, kad šalys, kurios pasirašė Budapešto memorandumą, neva "apgavo" ją, praneša "Espreso".

  "Ukraina apgauta, Šiaurės Korėja be branduolinių ginklų iš viso nieko verta. Kokį patarimą norėtume duoti šiuo klausimu Trampui? Svarbiausia, reikia grįžti ir pasakyti: "Atsiprašau, aš pasiruošęs aktyviau padėti Ukrainai šioje problemoje, kuri šiandien yra baisi ne tik Ukrainai, bet ir Europai ir visam pasauliui"", — pareiškė Kučma "Jaltos Europos strategijos" 15-ojo kasmetinio susitikimo kuluaruose.

  Budapešto memorandumas buvo pasirašytas 1994 metais Ukrainos, Rusijos, JAV ir Didžiosios Britanijos lyderių ir faktiškai tapo dokumentu, atėmusiu iš Kijevo branduolinius ginklus, ir padėjo pradžią prisijungimui prie Sutarties dėl neplatinimo. Susitarime yra punktai, kurie suteikia Ukrainai saugumo garantijas.

  Kaip anksčiau pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos Teisių departamento direktoriaus pavaduotojas Igoris Paninas, tezė apie tai, kad Maskva pažeidė Budapešto memorandumą, yra nepagrįsta. Jis pabrėžė, kad dokumentas nėra tarptautinė sutartis ir nenustato papildomų įpareigojimų kitoms šalims nei tos, kurios buvo pasirašymo metu.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" papasakojo apie Ukrainos nuostolius dėl "Nord Stream-2"
  Internete išjuokti Porošenkos žodžiai apie Rusijos Azovo jūros "okupaciją"
  "Pralaužė dugną": Ukrainos politikas papasakojo apie nacionalinę gėdą
  Tegai:
  branduolinis ginklas, Leonidas Kučma, Donaldas Trampas, Ukraina, JAV

  Svarbiausios temos