23:25 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)
  25

  Vyksiančiame Austrijos ir Vokietijos kanclerių susitikime planuojama aptarti "Brexit" ir migracijos klausimus, pareiškė Sebastianas Kurcas

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Viena ir Berlynas turi bendrą poziciją dėl būtinybės išvengti griežto "Brexit" varianto, pareiškė Austrijos kancleris Sebastianas Kurcas žurnalistams Berlyne prieš susitikimą su Vokietijos kanclere Angela Merkel, praneša RIA Novosti.

  Pasak Kurco, yra dvi svarbios temos, kurias jis norėtų aptarti su Vokietijos kanclere.

  "Pirma, tai "Brexit", kurio atžvilgiu turime bendrą vertinimą, kad mes turime pabandyti daryti viską, kas įmanoma, kad būtų išvengta griežto "Brexit"", — pasakė Kurcas.

  Antra svarbi tema, kurią planuoja aptarti Austrijos ir Vokietijos kancleriai, yra migracija. Pasak Kurco, šiuo klausimu abi šalys ketina paremti anksčiau Europos komisijos vadovo Žano Klodo Junkerio pateiktus pasiūlymus — sustiprinti Europos Sąjungos išorinių sienų apsaugos agentūrą "Frontex" personalo srityje jau 2020 metais. Be to, planuojama išplėsti mandatą, kad "Frontex" galėtų dirbti su valstybėmis, iš kurių atvyksta migrantai, kad "pabandytų iš pradžių nepriimti valčių su nelegalais, kad žmonės nerizikuotų savo gyvybėmis ir nepraturtintų nelegalių vežėjų".

  Austrijos kancleris pridūrė, kad gruodį vyks ES viršūnių susitikimas su Afrikos valstybėmis, kur "mes sąmoningai norime sutelkti dėmesį ne tik į migracijos klausimus, bet ir bendradarbiavimo tarp Afrikos ir Europos Sąjungos sustiprinimą" ekonomikos, vystymosi ir inovacijų klausimais.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)

  Dar šia tema

  Namuose gerai, bet Anglijoje dar geriau
  Į Lietuvą atvyksta ES vyriausiasis derybininkas Brexit klausimais
  Lietuva palaikė Airijos siekius užkirsti kelią sienų atsiradimui Europoje po Brexit
  Narystė ES atėmė iš Lietuvos vystymosi perspektyvą
  Lietuvos eksportuotojai ruošiasi blogiausiam scenarijui po Brexit
  Tegai:
  Brexit, Sebastianas Kurcas, Angela Merkel, Austrija, Vokietija

  Svarbiausios temos