04:03 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Aukščiasioji Rada, archyvinė nuotrauka.

  Aukščiausioji Rada nepratęs draugystės sutarties su Rusija

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  2301

  Pirmadienį Ukrainos prezidentas Petro Porošenko  įgyvendino Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sprendimą dėl Draugystės, bendradarbiavimo ir partnerystės tarp Ukrainos ir Rusijos sutarties nutraukimo

  VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik.  Didžiausios Aukščiausiosios Rados frakcijos "Petro Porošenkos blokas" (BPP) lyderis Artūras Gerasimovas įsitikinęs, kad Parlamente bus surinktas reikiamas balsų skaičius už tai, kad nebūtų atnaujinta Draugystės, bendradarbiavimo ir partnerystės sutartis tarp Ukrainos ir Rusijos, praneša RIA Novosti.

  Pirmadienį Ukrainos prezidentas Petro Porošenko  įgyvendino Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sprendimą dėl Draugystės, bendradarbiavimo ir partnerystės tarp Ukrainos ir Rusijos sutarties nutraukimo. Šio teisės akto pasirašymas atveria kelią teisinių procedūrų, skirtų sutarties nutraukimui, pradžiai.

  Kaip paaiškino Ukrainos valdžios institucijos, tai nėra sutarties denonsavimas, bet jos neatnaujinimas. Iki rugsėjo 30 dienos Kijevas turi pranešti Maskvai apie savo sprendimą. Be to, Aukščiausioji Rada taip pat turėtų priimti sprendimą šiuo klausimu.

  "Aš tikiu, kad 226 balsai palaikantys šią prezidento iniciatyvą (nepratęsti sutarties - Sputnik) tikrai bus surinkti", — citavo Gerasimovą agentūra "Ukrinform".

  Rusijos Federacijos ir Ukrainos sutartis dėl draugystės, bendradarbiavimo ir partnerystės buvo pasirašyta 1997 metais. Tai yra pagrindinis Rusijos ir Ukrainos santykius reglamentuojantis dokumentas, kuris suponuoja strateginę partnerystę tarp dviejų šalių.

  Dar šia tema

  Rada pažadėjo "žemės drebėjimą Kremliuje" karinio parado Kijeve metu
  Rada pasiūlė uždrausti Ukrainoje visos Rusijos žiniasklaidos darbą
  Videofaktas: Radoje deputatai balsuoja už savo kolegas
  Tegai:
  sutartis, Ukraina

  Svarbiausios temos