04:32 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Gamtinių dujų kainos didinimas ukrainiečiams – viena iš Tarptautinio valiutos fondo sąlygų, kad būtų suteikta eilinė paskola Ukrainos valdžiai

  VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Ukrainos vyriausybė susitarė su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) palaipsniui didinti dujų kainas gyventojams iki importo pariteto lygio, pareiškė bendrovės "Naftogaz" vadovas Andrejus Kobolevas, praneša agentūra "UNIAN".

  "Principinis susitarimas dėl laipsniško kainos didinimo ir Ukrainos rinkos išvedimo į vadinamąjį pilną importo paritetą iki 2020 metų balandžio — yra", — pasakė Kobolevas Europos verslo asociacijos forumo metu.

  Kobolevas taip pat pridūrė, kad dujų kainų augimo tempai yra aptariami.

  Anksčiau Ukrainos ministras pirmininkas Vladimiras Groismanas pavadino dujų kainų didinimą gyventojams priverstiniu, kurio vyriausybė turi imtis, kad užtikrintų užsienio skolų išmokėjimą. Kainų didinimas — tai vienas iš TVF reikalavimų, kad būtų pratęstas bendradarbiavimas su Kijevu ir suteikta eilinė paskola.

  TVF misija rugsėjo 6-19 dienomis lankosi Kijeve, kad susitartų dėl sąlygų kito tranšo, kurio didys siekia du milijardus dolerių, suteikimui. Ketverių metų pagalbos programa numato skirti Ukrainai 17,5 milijardo dolerių. Pirmieji du tranšai buvo gauti 2015 metais, po to buvo skirta po vieną milijardą dolerių 2016 ir 2017 metais, tačiau po to Europos Komisija atsisakė suteikti dar vieną tranšą, nes Ukrainos valdžia neįvykdė keletą sąlygų, tarp jų kovos su korupcija reformų.

  Dar šia tema

  Lavrovas: Rusijos ir ES santykiai yra Ukrainos krizės įkaitai
  "Naftogaz" pasiūlė parduoti Ukrainos dujų transportavimo sistemą
  Ukraina susitarė su ES dėl finansinės paramos skyrimo
  Tegai:
  dujų kaina, Tarptautinis valiutos fondas (TVF), Ukraina

  Svarbiausios temos