00:39 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Derybų metu šalys taip pat susitarė dėl Rusijos dujų tiekimo 2020 metais

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną su prašymu rimtai pagalvoti apie dujotiekio "Turkijos srautas" pratęsimą iki Vengrijos ir už jos ribų, praneša RIA Novosti.

  "Ne paslaptis, kad Vengrija nori, jog, kai nuo pietų Vengrijos link bus pastatytas dujotiekis Vengrijoje, kad jis toliau tęstųsi per Vengriją", — pareiškė premjeras po derybų su Putinu Maskvoje.

  Rusijos prezidentas neatmetė galimybės, kad ateityje sausumos dujotiekio maršrutas gali eiti per Vengriją. Budapeštą taip pat galima prijungti prie naujų Rusijos kuro transportavimo į Europą maršrutų, pareiškė jis.

  Be to, šalys susitarė dėl Rusijos dujų tiekimo 2020 metais.

  Anksčiau Vengrija sukritikavo Europos Sąjungą dėl dvigubų standartų, susijusių su kitu projektu — "Nord Stream-2". Pasak užsienio reikalų ir prekybos ministro Peterio Szijjarto, projektas "Pietų srautas", kuris galėtų padidinti dujų rinkos įvairovę Centrinėje Europoje, buvo "nužudytas" Europos Komisijos.

  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba >>

  Dėl Europos Sąjungos pozicijos Rusija 2014 metais sustabdė "Pietų srauto" statybos įgyvendinimą, o po to jis buvo pakeistas "Turkijos srautu", kuris tęsis iš Rusijos į Turkiją per Juodąją jūrą. Jo bendras pajėgumas sieks 31,5 milijardo kubinių metrų dujų per metus.

  Dar šia tema

  Kijevas susitarė su TVF padidinti dujų kainas ukrainiečiams
  Vokiečių žiniasklaida paaiškino, kodėl Vokietija nepirks amerikietiškų SGD
  Švedija pripažino, kad negali sustabdyti "Nord Stream-2"
  Tegai:
  "Turkish Stream", dujų tiekimas, dujotiekis, Viktoras Orbanas, Vengrija, Rusija

  Svarbiausios temos