16:41 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  93

  Rusijos Valstybės Dūmos narys pakomentavo Lenkijos prezidento pasiūlymą pavadinti JAV karinę bazę Donaldo Trampo vardu

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. JAV karinė bazė Lenkijoje, pavadinta Amerikos lyderio Donaldo Trampo garbei, taps Lenkijos valstybės okupacijos simboliu, mano Rusijos Valstybės Dūmos gynybos komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Aleksandras Šerinas.

  Anksčiau buvo pranešama, kad antradienį spaudos konferencijoje po susitikimo su JAV prezidentu Vašingtone Lenkijos prezidentas Andrzej Duda juokais pasiūlė pavadinti JAV nuolatinę bazę "Fort Trump".

  "Lenkijos moksleiviai turės studijuoti Trampo biografiją, jei jo vardu bus pavadinta karinė bazė. Tai nuolatinis okupacijos priminimas. Kas yra šeimininkas? Kieno garbei pavadinta karinė bazė? Tai tiesiog utopija, kai nepriklausomos valstybės teritorijoje bando pavadinti ne gatvę, ne biblioteką, kurią, pavyzdžiui, padovanotų Trampas, ne parką, pasodintą už jo lėšas, bet karinę bazę, kuri yra bet kurios valstybės teritorijos okupacijos simbolis", — pareiškė RIA Novosti Šerinas.

  Pasak parlamentaro, Lenkija, savo teritorijoje dislokuodama JAV karinę bazę, bando, be kita ko, "įgelti" Rusijai.

  "Atrodo, kad Lenkija elgiasi kaip mergina, kuri bando atkeršyti savo vaikinui, išduodama jį su kitu. Vietoj to, kad elgtųsi kaip padori ir nepriklausoma šalis, ji bando mums įgelti. Bet tai niekaip neįžeis Rusijos", — sakė "RIA Novosti" Šerinas.

  Antradienį JAV prezidentas Donaldas Trampas sakė, kad JAV vis dar svarsto galimybę dislokuoti nuolatinę Amerikos bazę Lenkijoje, o Varšuva pasirengusi sumokėti "milijardus ir milijardus dolerių".

  Anksčiau Lenkija pasiūlė JAV dislokuoti amerikiečių šarvuočių padalinį, prisiimdama sau 1,5-2 mlrd. dolerių išlaidas. Pasiūlymas buvo pateiktas ne NATO pagrindu, dvišaliu susitarimu. Lenkijos prezidentas Andrzej Duda patvirtino, kad jo šalis pasirengusi išleisti 2 milijardus dolerių, kad būtų dislokuota amerikiečių nuolatinė karinė bazė. Pastaruoju metu Lenkijoje aktyviai diskutuojama apie karinį pavojų, kuris tariamai kyla iš Rusijos. Dėl to buvo priimta staigaus Lenkijos kariuomenės didinimo programa, Lenkijoje dislokuoti NATO daugianacionalinis batalionas ir JAV kariuomenės tankų ir šarvuočių padalinys.

  "Newsweek" palygino JAV ir Rusijos kariuomenių buvimą pasaulyje >>

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad niekada nepuls jokios NATO šalies. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejus Lavrovo, NATO gerai žino, kad Rusija neturi planų pulti, bet tiesiog pasinaudoja galimybe dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Lenkija nori sumokėti 2 mlrd dolerių už nuolatinės JAV karinės bazės sukūrimą
  Kremlius įvertino Lenkijos planus įsteigti JAV karinę bazę
  Baltijos šalių premjerai palaikė JAV karinės bazės diegimą Lenkijoje
  Tegai:
  karinė bazė, Lenkija

  Svarbiausios temos