12:44 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Banko atstovai paskelbė, kad rimti vadovo valdymo ir kontrolės sistemų trūkumai padarė Estijos filialą palankiu įtartiniems sandoriams

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. "Danske Bank" vyriausiasis vykdomasis direktorius Thomasas Borgenas atsistatydino dėl skandalo, susijusio su pinigų plovimu per Estijos banko padalinį, pranešė RIA Novosti su nuoroda į "Danske Bank" pranešimą spaudai.

  Borgeno sprendimas paaiškėjo po tyrimo Estijoje rezultatų paskelbimo. Borgenas vykdys savo pareigas iki naujo banko vadovo paskyrimo.

  Pasak aukščiausio vadovo, "Danske Bank" neįvykdė įsipareigojimų dėl galimo pinigų plovimo Estijoje.

  "Nepaisant to, kad nesuinteresuotos teisininkų kompanijos atliktas tyrimas parodė, kad įvykdžiau savo teisinius įsipareigojimus, manau, kad bus lengviau visoms šalims, jei aš atsistatydinsiu", — sakė Borgenas.

  Pasak "Danske Bank" atstovų, rimti valdymo ir kontrolės sistemų trūkumai padarė Estijos padalinį pažeidžiamu dėl įtartinų sandorių vykdymo.

  Skandalas aplink Estijos filialą "Danske Bank" prasidėjo po to, kai į prokuratūrą kreipėsi tarptautinis finansininkas ir investuotojas, fondo "Hermitage Capital" steigėjas Viljamas Brouderis. Pasak jo, filialo darbuotojai dalyvavo "pinigų plovime".

  Pasak Estijos generalinio prokuroro Lovli Perling, 26 Estijos banko filialo darbuotojai sukūrė nusikalstamą grupę, užsiimančią pinigų plovimu. Per ją perėjo apie 13 milijardų dolerių.

  "Financial Times"  duomenimis, nerezidentų atliktų operacijų apimtis 2013 metais pasiekė rekordą ir sudarė apie 80 tūkst. sandorių, kurių vertė yra apie 30 milijardų JAV dolerių.

  Rusijos nacionalinės ekonomikos ir viešosios tarnybos akademijos profesorius Jurijus Judenkovas pažymėjo, kad skandalas dėl "pinigų plovimo" yra išgalvotas, nes tų metų praktikoje tokių sumų pervedimas buvo įprastas dalykas. Judenkovas taip pat pabrėžė, kad, visų pirma, klausimus apie tokias sumas reikėtų iškelti Estijos centriniam bankui, kuris tokius sandorius paliko "nepastebėtus".

  Dar šia tema

  Už pinigų plovimą teks sumokėti iki 5 mln eurų
  Lietuva pateko į aktyviausių kovotojų su pinigų plovimu trejetuką
  Lietuvos bankas: "Swedbank" turi trūkumų pinigų plovimo prevencijos srityje
  Tegai:
  pinigų plovimas, Estija, Danske Bank

  Svarbiausios temos