00:57 2021 Gegužės 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.2170
 • RUB89.9947
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Prieš keletą dienų Ukrainoje įsigaliojo prezidento įsakymas nepratęsti Ukrainos draugystės ir bendradarbiavimo sutarties su Rusija

  VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Ukrainos draugystės ir bendradarbiavimo sutarties su Rusija nutraukimas gali neigiamai paveikti Kijevo poziciją Kryme, rašo Ria Novosti su nuoroda į buvusį Ukrainos žvalgybos tarnybos vadovą armijos generolą Nikolajų Malomužą.

  Jis priminė, kad pagal Sutartį Krymas teisiškai priklauso Ukrainai ir yra pripažintas Rusijos. 

  "Čia vis tiek reikia tvirto teisinio pagrindo, o mes vis suteikiame jiems priežasčių teigti, kad pažeidžiame šį susitarimą. Ir Rusija akcentuos, kad jie susigrąžino Krymą, nepažeisdami sutarties ", — įspėjo generolas.

  Tuo pačiu metu jis atmetė situacijos pablogėjimo Donbase prielaidą po sutarties nutraukimo.

  Generolas pabrėžė, kad šiuo klausimu vyks diskusija Aukščiausiosios Rados Parlamente, todėl sprendimas gali būti greitai priimtas tik esant prezidento Petro Porošenkos spaudimui.

  Prieš keletą dienų Ukrainoje įsigaliojo prezidento įsakymas nepratęsti Ukrainos draugystės ir bendradarbiavimo sutarties su Rusija. Susitarimo nutraukimo iniciatorius yra Ukrainos prezidentas Petro Porošenko, kuris nurodė nepratęsti sutarties, tačiau dėl susitarimo denonsavimo nebuvo kalbos.
  Maskva vadina Kijevo veiksmus destruktyviais ir giliai apgailestauja dėl to, kas vyksta.

  1997 metais Rusija ir Ukraina pasirašė draugystės, bendradarbiavimo ir partnerystės susitarimą. Jis nustatė strateginę partnerystę tarp dviejų šalių "Dėl abipusės pagarbos, suverenios lygybės, teritorinio vientisumo, neliečiamumo ribų, taikaus ginčų sprendimo, nepanaudojant jėgos ar grasinant, įskaitant ekonomines ir kitas spaudimo priemones." Susitarimo terminas yra dešimt metų, o toliau jis automatiškas pratęsiamas, jei šalys neprieštarauja.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" papasakojo apie Ukrainos nuostolius dėl "Nord Stream-2"
  Europa nori susitaikyti su Rusija — o Lietuva?
  Kijevas pripažino, kad Ukrainos niekas nekvietė į Europos Sąjungą ir NATO
  Lvove uždrausta viešai naudoti meno kūrinius rusų kalba
  Tegai:
  draugystė, sutartis, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos