11:21 2018 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1470
 • RUB75.2418
  Euras

  JAV milijardierius papasakojo, kada laukti naujos finansų krizės

  © Photo: Depositphotos
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35 0 0

  Jo nuomone, dabartinė situacija pasaulyje panaši į praėjusio amžiaus 30-uosius metus, o politinė ir ekonominė padėtis atitinka Didžiosios depresijos laikus

  VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Nauja finansų krizė gali įvykti per ateinančius dvejus metus, pareiškė leidiniui "Business Insider" JAV milijardierius, investicinės įmonės "Bridgewater Associates" įkūrėjas Ray Dalio, praneša RIA Novosti.

  Jis papasakojo, kad ekonominis ciklas turi kelias stadijas. Iš pradžių skolos padidėja kartu su pajamomis iš gamybos, o aktyvų vertė auga. Tuo pačiu metu dėl didėjančių skolų centriniai bankai sugriežtina pinigų ir kredito politiką.

  Po to palūkanų tarifai sumažėja beveik iki nulio. Ekonomika pereina į depresijos stadiją, o centriniai bankai — prie kiekybinio palengvinimo politikos.

  Dalio palygino dabartinį laikotarpį su 1930-aisiais metais, prisiminęs ekonominę ir politinę situaciją pasaulyje per Didžiosios depresijos laikotarpį.

  Kaip pabrėžė milijardierius, tokios sąlygos padidina skirtumus tarp neturtingųjų ir turtingųjų, o tai taip pat padidina populizmą.

  Paskutinė pasaulinė finansų krizė įvyko 2008 metais, kai bankrutavo ketvirtasis pagak dydį JAV investicinis bankas "Lehman Brothers".

  Dar šia tema

  Lietuvos Trišalė taryba nesusitarė dėl minimalaus darbo užmokesčio didinimo
  Premjeras žada minimalią algą padidinti iki 430 eurų
  Tegai:
  krizė, pinigai, finansai
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos