14:42 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)
  57

  Naujos sankcijos paveiks asmenis ir organizacijas, kurie turi ryšių su Rusijos valdžia

  VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trampas pasirašė naujų antirusiškų sankcijų dekretą, praneša RIA Novosti.

  Šios ribojamosios priemonės yra numatytos anksčiau JAV priimtais įstatymais: "Dėl kovos su Amerikos priešais per sankcijas", "Aktas dėl paramos Ukrainos laisvei" ir kitais.

  Taigi, dekretas numato nuosavybės ir turto blokavimą bei draudimą sudaryti sandorius su organizacijomis, susijusiomis su Rusijos valdžia. Konkretūs vardai ar organizacijos dokumente neįvardijami — kiekvienu atveju juos nustato valstybės sekretorius ir finansų ministras.

  Antirusiškos sankcijos

  2014 metais, atsižvelgiant į Krymo prijungimą prie Rusijos ir padėtį Ukrainoje, Vašingtonas įvedė sankcijas prieš Maskvą, kurios vėliau buvo kelis kartus pratęstos. Rusija ėmėsi atsakomųjų priemonių.

  Šių metų rugpjūčio pabaigoje JAV valdžia pateikė dar vieną ribojamųjų priemonių paketą.

  Kitų JAV sankcijų pagrindu tapo kaltinimai Rusijai dėl cheminio ginklo naudojimo Solsberyje, kur kovo 4 dieną buvo apnuodyti buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Londonas apkaltino Rusiją įsitraukus į incidentą, Maskva kategoriškai neigia visus kaltinimus.

  Taip pat lapkričio mėnesį planuojama įvesti antrą, griežtesnį sankcijų paketą. Jis gali paveikti paskolų išdavimą Rusijos juridiniams asmenims, prekių eksportą ir importą. Be to, Vašingtonas skelbia apie galimą diplomatinių santykių lygio mažinimą.

  Be to, praėjusią savaitę Trampas pasirašė dekretą dėl sankcijų prieš užsieniečius ir užsienio organizacijas, kuriuos JAV žvalgybos agentūros įtaria įsikišimu per "kibernetines atakas ar kitu būdu" į rinkimus. Taip pat bus nustatytos ribojamosios priemonės propagandos ir dezinformacijos sklaidai.

  Merkel Lietuvoje: sankcijos Rusijai išliks, kol ji neįvykdys Minsko susitarimų >>

  Anksčiau JAV Finansų ministerija pranešė, kad JAV Trampo prezidentavimo metu įvedė sankcijas 212 su Rusija susijusių asmenų ir įmonių, 136 iš jų įtrauktos į sankcijų sąrašus dėl situacijos Ukrainoje pagal įstatymą "Dėl kovos su Amerikos priešais per sankcijas" (CAATSA).

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)

  Dar šia tema

  Europos Sąjunga pratęsė individualias sankcijas Rusijai
  Lavrovas: Rusijos ir ES santykiai yra Ukrainos krizės įkaitai
  JAV ketina Rusiją patraukti atsakomybėn, pareiškė Energetikos ministerija
  Tegai:
  sankcijos, Rusija

  Svarbiausios temos