12:16 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  204

  JAV kariuomenės užsienio karinių studijų agentūra stebisi, kodėl Rusija modernizuoja seną sovietinę ginkluotę, tačiau pripažįsta tokio ginklo pranašumą

  VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Rusija pradėjo "dieviškosios" artilerijos modernizavimą, rašo "National Interest", remdamasis JAV kariuomenės užsienio karinių studijų agentūra (FMSO).

  Kalba eina apie 240 mm minosvaidį 2S4 "Tiulpan" ir 203 milimetrų haubicą 2S7 "Pion". Abu ginklai sugeba šaudyti branduoliniais sviediniais. To paties, anot leidinio, "NATO būtų išmokusi, jei šaltasis karas virstų karštoju".

  Po šaltojo karo pabaigos Rusija padėjo didžiąją šios stambiakalibrės artilerijos dalį į sandėlius, bet dabar nusprendė ją pritaikyti prie šiuolaikinių grėsmių.

  "Pagal kai kuriuos pranešimus, 2S4 modernizuojama, siekiant integruotis į modernias valdymo ir vadovavimo sistemas ir įdiegti patobulintas komunikacijos ir priešgaisrinės kontrolės sistemas. Taip pat planuojama vamzdžio ir grįžtamosios spyruoklės mechanizmo atnaujinimas ar pakeitimas", — pareiškė FMSO.

  Nepaisant to, agentūros analitikai nežino, kodėl Rusija grąžina senus ginklus. Pagal vieną versiją, tokia artilerija bus naudojama, siekiant "sumalti į miltus" priešo įtvirtinimus. Analitikai taip pat teigia, kad 2S4 ir 2S7 gamyba yra pigesnė nei balistinės raketos.

  "Tiulpan" — sovietinis 240 mm savaeigis artilerinis minosvaidis. Jis skirtas naikinti įtvirtintus pastatus, personalo koncentracijas ir priešo ginklus. Jo naudojimas prasidėjo 1972 metais. 2S4 karinis "krikštas" įvyko Afganistano karo metu.

  "Pion" — sovietinė 203 mm savaeigė patranka. Ji yra skirta užfrontei nuslopinti, ypač svarbiems objektams naikinti. Jos eksploatacija prasidėjo 1975 metais, o gamyba tęsėsi iki Sovietų Sąjungos žlugimo.

  Dar šia tema

  JAV atskleidė branduolinio ginklo prieš Rusiją galimybes
  Įvardytas "pražūtingasis" Rusijos lėktuvas
  Rusija papildomai skirs beveik 1,4 mlrd eurų ginklams kurti
  Tegai:
  apsiginklavimas, Rusija

  Svarbiausios temos