10:40 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Lenkija vis nepraranda tikėjimo, kad JAV sutiks įsteigti nuolatinę karinę bazę jos teritorijoje, ir jau renka būsimos bazės vietą

  VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Lenkija nori įkurti amerikietišką karinę bazę šalies Rytų ar Šiaurės rytų pasienyje, sakė Lenkijos ministro pirmininko kanceliarijos vadovas Michalas Dvorčikas interviu radijui "RMF FM".

  Antradienį JAV prezidentas Donaldas Trampas sakė, kad JAV vis dar svarsto galimybę dislokuoti nuolatinę karinę bazę Lenkijoje, o Varšuva pasirengusi sumokėti "milijardus ir milijardus dolerių".

  Lenkijos prezidentas Andrzej Duda vėl priminė, kad Varšuva tikisi įsteigti nuolatinę karinę bazę Lenkijoje ir netgi pasiūlė jos pavadinimą: "Fort Trump". Anksčiau Lenkija pasiūlė JAV dislokuoti amerikiečių šarvuočių padalinį, prisiimdama sau 1,5-2 mlrd. dolerių išlaidas. Pasiūlymas buvo pateiktas ne NATO pagrindu, dvišaliu susitarimu.

  "Dar yra per anksti kalbėti apie konkrečias vietas. Dėl vieno dalyko esame tikri: mes norėtume, kad toks sprendimas būtų priimtas, kad tokia bazė būtų dislokuota kažkur Rytų flange, Lenkijos šiaurės rytuose ar rytuose", — sakė Dvorčikas.

  Jis tvirtina, kad JAV bazė turėtų suteikti Lenkijai saugumą.

  "Visi supranta, kad toks sprendimas dislokuoti nuolatines JAV bazes Lenkijoje būtų labai didelis įvykis, tai turėtų reikšmingą įtaką viso regiono ir, žinoma, Lenkijos saugumui", — teigė Dvorčikas.

  Pastaruoju metu Lenkijoje aktyviai diskutuojama apie karinį pavojų, kuris tariamai kyla iš Rusijos. Dėl to buvo priimta staigaus Lenkijos kariuomenės didinimo programa, Lenkijoje dislokuoti NATO daugianacionalinis batalionas ir JAV kariuomenės tankų ir šarvuočių padalinys. Lenkija oficialiai pasiūlė skirti iki dviejų milijardų JAV dolerių už amerikiečių padalinių dislokaciją jos teritorijoje.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad niekada nepuls jokios NATO šalies. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejus Lavrovo, NATO gerai žino, kad Rusija neturi planų pulti, bet tiesiog pasinaudoja galimybe dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Kremlius įvertino Lenkijos planus įsteigti JAV karinę bazę
  Baltijos šalių premjerai palaikė JAV karinės bazės diegimą Lenkijoje
  "Newsweek" palygino JAV ir Rusijos kariuomenių buvimą pasaulyje
  NATO karinės bazės diengimą Lenkijoje palaiko 67% gyventojų
  Trampas pasirašė 2019 metų gynybos biudžetą
  Tegai:
  JAV karinė bazė, Lenkija

  Svarbiausios temos