09:24 2019 Rugsėjo 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1031
 • RUB70.6403
  Programišiai, archyvinė nuotrauka

  JAV latvis nuteistas 14 metų kalėjimo už antiviruso-šnipo sukūrimą

  © Sputnik / Владимир Трефилов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Latvijos gyventojui teks praleisti JAV kalėjime 14 metų, nes sukūrė kompiuterinę programą, kuri leido pavogti verslininkų pinigus

  VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Latvijos gyventojas (ne pilietis) Ruslans Bondars buvo nuteistas 14 metų kalėjimo už šnipinėjimo antivirusinės programos "Scan4you", kuri padėjo programišiams išgauti įvairią informaciją iš vartotojų kompiuterių, sukūrimą, praneša RIA Novosti su nuoroda į JAV Teisingumo ministeriją.

  "Bondarso sukurta programinė įranga padėjo užpulti Amerikos verslą <…> ir suteikė prieigą destruktyviausiems pasaulio programišiams", — pareiškė departamentas.

  Pasak agentūros, "Scan4you" buvo naudojama kenkėjiškai programinei įrangai testuoti, bet vėliau per ją pavogta 40 milijonų kredito ir debeto kortelių numerių, taip pat apie 70 milijonų adresų, telefono numerių ir kitų asmens duomenų iš mažmeninės prekybos parduotuvių visose Jungtinėse Amerikos Valstijose.

  Dėl programišių atakos vienas iš mažmenininkų prarado apie 292 mln. dolerių.

  Kaltinimai Bondarsui buvo paskelbti 2018 metų gegužės 16 dieną. Jis buvo pripažintas kaltu po penkias dienas trukusio teismo posėdžio, kuriame dalyvavo prisiekusiųjų žiuri.

  Dar šia tema

  Paskelbtos įsilaužimo į naujienų portalą tyrimo išvados
  Rusijos URM atsakė į "Microsoft" pareiškimą apie "Rusijos programišius"
  Tegai:
  latviai, programa, programišiai

  Svarbiausios temos