20:19 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  102

  Amerikos žiniasklaida papasakojo apie naujausius Rusijos povandeninius laivus, kurie "kelia grėsmę JAV"

  VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Rusijos povandeninis laivynas, aprūpintas viršgarsinėmis raketomis, iki 2024 metų bus pilnai parengtas  kovai, pranešė CNBC su nuoroda į šaltinį, kuris susipažinęs su JAV žvalgybos duomenimis.

  240 mm savaeigis artilerinis minosvaidis Tiulpan, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Planuojama sukurti aštuonis naujausius povandeninius laivus. Be to, televizijos kanalas teigia, kad dėl šių tikslų Rusija sumažino paviršiaus laivyno atnaujinimo išlaidas.

  CNBC priskiria šiems povandeniniams laivams "Borej 2" arba "Borej-A" klases — ketvirtos kartos povandeniniai laivai.

  Kiekvienas iš jų turi ne mažiau kaip 20 raketų "Bulava", kurios galės nešioti iki dešimties branduolinių ir viršgarsinius blokus. Taigi, televizijos kanalas pažymi, kad vienas "Borej 2" galės paleisti 200 viršgarsinių raketų — "grėsmė, kuriai JAV dar negali užkirsti kelio".

  Anksčiau CNBC pranešė, kad iki 2020 metų kovinius pajėgumus įgaus viršgarsinės raketos "Kinžal" ir sistema "Avangard".

  Šiandien Rusijos jūrų laivyno sudėtyje yra trys "Borej" projekto strateginės paskirties povandeniniai kreisiariai. "Jurij Dolgorukij" budi Šiaurės laivyne, "Aleksandr Nevskij" ir "Vladimir Monomach" — Ramiojo vandenyno laivyne.

  Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas įvardijo galingiausią šalies ginklą >>

  Iki 2020 metų planuojama paleisti dar vieną atominį laivą — povandeninį kreiserį iš modernizuoto 955 "Borej-A" projekto "Kniaz Vladimir". Dabar atliekami laivo gamyklos ir valstybės bandymai. Tikimasi, kad "Kniaz Vladimir" pradės tarnybą iki šių metų pabaigos.

  2013 metų pradžioje raketa "Bulava" tapo Rusijos laivyno apsiginklavimo dalimi. Nuo to laiko "Borej" ir "Bulava" tapo Rusijos branduolinių jėgų karinio jūrų komponento pagrindu ir strateginio pariteto su JAV garantu artimiausiems 30-40 metų. "Bulava" gali nešti nuo šešių iki aštuonių branduolinių blokų, kurių bendras svoris — 1,5 tonos, bei sugeba keisti skrydžio trajektoriją.

  Dar šia tema

  "The National Interest" papasakojo apie Vakarų baimę dėl Rusijos ginklų
  "The National Interest" teigia apie JAV jūrų laivyno pažeidžiamumą Baltijos jūroje
  Rusija papildomai skirs beveik 1,4 mlrd eurų ginklams kurti
  Lenkija keičia kariuomenės aprūpinimo planą, atsižvelgdama į "Rusijos grėsmę"

  Svarbiausios temos