23:30 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Maas pažymėjo, kad anksčiau dėl svarbių klausimų buvo rengiama daug konsultacijų, o dabar Vokietija sužino apie kai kuriuos JAV sprendimus per Twitter

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maas papasakojo apie struktūrinius Europos ir JAV santykių pokyčius, kurie daro neigiamą įtaką dvišaliams  ryšiams. Apie tai jis kalbėjo interviu naujienų agentūrai  DPA, praneša laikraštis "Die Zeit".

  Maas pažymėjo, kad anksčiau dėl svarbių klausimų buvo rengiama daug konsultacijų, o sprendimai buvo priimti su glaudžiu koordinavimu visuose lygmenyse.

  "Dabar mes sužinome apie kai kuriuos JAV sprendimus per Twitter. Kartais man susidaro įspūdis, kad žmonės JAV taip pat sužino apie Baltųjų rūmų sprendimus per Twitter. Tai keičia bendradarbiavimą", — sakė ministras.

  Be to, jis pridūrė, kad Europai reikėtų labiau pasitikti savimi santykiuose su JAV ir prisitaikyti prie dabartinės realybės.

  "Daugelis žmonių mano, kad gali "persėdėti" Trampą, tačiau ši nuomonė yra klaidinga. Transatlantiniuose santykiuose vyksta struktūriniai pokyčiai, kurie neišnyks net po Trampo, todėl Vokietija ir ypač Europa turi strategiškai prisitaikyti prie jų", — sakė Maasas.

  Donaldas Trampas
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Santykiai tarp Briuselio ir Vašingtono labai pablogėjo nuo šių metų pavasario. JAV valdžia nusprendė pasitraukti iš branduolinio susitarimo su Iranu be pasitarimo su Europos partneriais ar Rusija, taip pat įvedė prekybos plienu ir aliuminiu mokesčius daugumai šalių, įskaitant ES. Savo ruožtu Briuselyje rugpjūčio pradžioje buvo priimta rezoliucija dėl ES teritorijoje JAV ekstrateritorinių sankcijų prieš Iraną panaikinimo. 

  Be to, Vašingtonas nuolat bando spausti Berlyną dėl "Nord Stream-2" projekto ir grasina taikyti sankcijas toms Europos bendrovėms, kurios bendradarbiauja su Rusija. JAV yra suinteresuotos tiekti į Europą savo suskystintas gamtines dujas, kurios žymiai brangesnės nei mėlynasis kuras, kurį "Gazprom" tiekia Europai. Pasak kai kurių ekspertų, nepaisant to, kad Vokietijos valdžia nepalaiko Maskvos politiniais klausimais, labiausiai tikėtina, kad ji palaikys Rusiją ekonominiuose projektuose.

  Dar šia tema

  Vokietijos URM vadovas ketina persvarstyti santykius su JAV
  Latvija bijo, kad "Nord Stream-2" stos tarp Europos ir JAV
  Vokietija paragino ES užmegzti gerus kaimyniškus santykius su Rusija
  Europai reikalingos "Nord Stream-2" dujos, teigia projekto ES partneris
  Masinė ataka: kaip Vokietijos URM vadovas ir Makronas išgąsdino Grybauskaitę

  Svarbiausios temos