00:11 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  29

  Visų pirma, Ukrainos karinės jūrų pajėgos pareiškė, kad Rusijos žvalgybos laivas "Priazovje" neva pernelyg priartėjo prie jų laivo, pažeidęs tarptautinių taisyklių reikalavimus

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Ukrainos karinės jūrų pajėgos (KJP) apkaltino Rusiją "pavojingų incidentų" sukūrimu Ukrainos laivų perplaukimo per Kerčės sąsiaurį metu. Apie tai teigiama oficialioje Ukrainos KJP Facebook paskyroje.

  Kaip pažymėjo KJP, vilkiką "Korec" ir "Donbass" valdymo laivą Juodojoje jūroje lydėjo Rusijos karo laivai "Priazovje", "Ametist" ir "Don", o Kerčės sąsiauryje prie jų prisijungė daugiau nei dešimt FSB ir Juodosios jūros laivyno laivų ir katerių. Jie taip pat pranešė, kad Rusijos lėktuvai "labai žemame aukštyje" apskrido Ukrainos laivus. 

  KJP pareiškė, kad savo veiksmais Rusijos ginkluotosios pajėgos sudarė daug "pavojingų incidentų", tarp jų žvalgybos laivas "Priazovje" neva pernelyg priartėjo prie Ukrainos laivų (pre apytiksliai 404 metrus), taip pažeisdamas tarptautinių taisyklių reikalavimus.

  Kitu atveju, Ukrainos KJP teigimu, Rusijos naikintuvas Su-27 sudarė  prielaidas "nepaprastajai situacijai ore", priartėjęs prie Ukrainos karinio transporto orlaivio An-26 pavojingu atstumu.

  "Donbass" valdymo Ukrainos laivas ir vilkikas "Korec" išvakarėse plaukė palei Krymo pakrantę, taip pat ir Rusijos išskirtinėje ekonominėje zonoje. Kaip pranešė žiniasklaida, jie išplaukė ketvirtadienį iš Odesos Berdiansko link, o sekmadienį plaukė po tilto per Kerčės sąsiaurį arkomis.

  Ukrainos Karinių jūrų pajėgų laivus lydėjo Rusijos FSB Pasienio tarnybos Pakrantės apsaugos laivai "pagal tarptautinės jūrų teisės normas ir užtikrinant Rusijos Federacijos saugumo interesus", pranešė regiono pasienio valdyba.

  Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pareiškė, kad abu laivai taps plano sukurti karinę jūrų bazę dalimi.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Kijevas apkaltino Rusiją Ukrainos uostų blokavimu Krymo tilto pagalba
  Kijevas pareiškė apie kariuomenės perkėlimą prie Azovo jūros
  Tegai:
  Juodoji jūra, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos