01:46 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  86

  Dėl ilgalaikio gynybos biudžeto sumažinimo Karališkosios ginkluotosios pajėgos vos sugeba susidoroti su kasdienių NATO pareigų įvykdymu, jau nekalbant apie pasirengimą galimoms grėsmėms, rašo žiniasklaida

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Didžioji Britanija metų pradžioje nesiuntė savo povandeninių laivų į Viduržemio jūrą, kad smogtų Sirijos vyriausybės pajėgoms, nes Londonas neturi tokių išteklių, rašo "Daily Mail" su nuoroda į šaltinį Gynybos ministerijoje.

  Modernizuotos reaktyvinės raketų paleidimo sistemos Uragan
  © Photo : Министерство обороны РФ

  Anot leidinio, 2018 metų pradžioje Teresa Mei įsakė smogti Sirijai už cheminio ginklo panaudojimą, o kitos britų žiniasklaidos priemonės išplatino pranešimus, kad povandeniniai laivai su sparnuotomis raketomis jau pusiaukelėje iki Viduržemio jūros. Iš tikrųjų Didžioji Britanija nesiuntė ten nė vieno technikos vieneto.

  "Daily Mail" mano, kad dėl savo apgailėtinos padėties Britanijos kariuomenė tiesiog neturėjo reikiamų lėšų.

  Leidinys spėja, kad dėl ilgalaikio gynybos biudžeto sumažinimo Karališkosios ginkluotosios pajėgos vos sugeba susidoroti su kasdienių NATO pareigų įvykdymu, jau nekalbant apie pasirengimą galimoms grėsmėms. Pasibaigus šaltajam karui armiją sudarė daugiau nei 160 tūkstančių žmonių, tačiau po 2010 metų reformų, kai vadovavo Deivido Kamerono vyriausybė, karių skaičius sumažėjo perpus.

  Be to, dabartinė vyriausybė ketina sumažinti kariuomenės dydį iki 50 tūkstančių žmonių: tokiu būdu britų kariuomenė, kurios "kažkada bijojo ir gerbė visas pasaulis", taps du kartus mažesnė nei Italijos, Ispanijos ir Vokietijos kariuomenės, prideda "Daily Mail".

  Kaip pavyzdį leidinys pateikia "mažą, bet įnirtingą" britų kariuomenės būrį NATO bazėje Estijoje, kuriame yra 800 karių ir dešimt tankų "Challenger", kurie turi "priešintis Rusijai". Patys kareiviai vadina savo buvimą Estijoje operacija "Anties masalas". Rusijos puolimo atveju jie bus "paaukoti Putinui", rašo straipsnio autoriai.

  Be to, leidinyje pažymima, kad britų karinė technika yra netinkamos techninės būklės. 2017 metais 21 iš 67 bombonešių "Tornado" ir 43 iš 135 naikintuvų "Eurofighter Typhoon" buvo baisios padėties. Per pernai JAV vykusias pratybas britų kariai parodė blogiausius rezultatus, nes jų ginklai buvo netinkami kovinėms operacijoms.

  Jei Londonas nenori apriboti savo ambicijų (tai sukeltų tam tikras politines, ekonomines ir diplomatines pasekmes), būtina didinti karines išlaidas ir nustoti taupyti kariuomenės sąskaita. "Daily Mail" pabrėžia, kad karinės galios praradimas lems pasaulinės įtakos praradimą.

  Galingiausios pasaulio kariuomenės
  © Sputnik /
  Galingiausios pasaulio kariuomenės

  Dar šia tema

  Kaip įsijautę militaristai Lietuvos gynybą silpnina
  Branduolinio karo grėsmė Baltijos regione – prasimanymas ar realybė?
  Tegai:
  kariuomenė, NATO, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos