03:24 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  90

  Amerikos žiniasklaida rašo, kad Ukrainos pajėgos Azovo jūroje karinio konflikto atveju bus sunaikintos per kelias minutes

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Rusijos laivynas gali sunaikinti Ukrainos laivus ir laivyno bazę Azovo jūroje "per kelias minutes",  rašo Amerikos žurnalas "The American Conservative".

  Leidinyje teigiama, kad Ukraina, palaikanti JAV, planuoja statyti karinę jūrų bazę Azovo jūroje, siekdama atsakyti Rusijai šiame regione.

  Kita vertus keletas laivų, kuriuos turi Ukrainos karinis laivas, konflikto atveju būtų greitai nuskandinti, o karinio jūrų laivyno bazė būtų iškart sunaikinta, rašo straipsnio autorius.

  Be to, straipsnyje klausiama, ar racionalu siųsti Ukrainai amerikiečių laivyną, atsižvelgiant į tai, kad Juodoji jūra "istoriškai priklauso Rusijai".

  "The American Conservative" priminė, kad 2008 metais Gruzija, kurią Vašingtonas bandė paversti atsvara Rusijai regione, per 48 valandas buvo sutriuškinta Pietų Osetijoje.

  Anksčiau Kijevas paskelbė apie savo ketinimą sustiprinti karinį dalyvavimą Azovo jūroje ir sukurti karinę bazę regione.

  Į Azovo jūros akvatoriją buvo perkelti du šarvuotieji tankeriai "Giurza-M" tipo: "Lubny" ir "Kremenčug", taip pat paieškos ir gelbėjimo laivas A500 "Donbas" ir baržovežis A830 "Korec", kuris sekmadienį perplaukė Kerčės sąsiaurį.

  Dar šia tema

  Buvęs Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas pasiūlė užminuoti Azovo jūrą
  Kijevas apkaltino Rusiją Ukrainos uostų blokavimu Krymo tilto pagalba
  Ukrainos generolas apkaltino Rusiją siekimu "nueiti iki Dniepro"
  Kijevas pareiškė apie kariuomenės perkėlimą prie Azovo jūros
  Tegai:
  laivynas, Ukraina, Azovo jūra

  Svarbiausios temos