23:34 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Buvęs Ukrainos lyderis mano, kad šiuo metu nėra prasmės rengti rinkimus su Kijevo valdžios parama Donbaso teritorijoje, nes ten gyvenančių žmonių sąmonė pasikeitė

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenko televizijos kanalo "112 Ukraina" eteryje palygino Donbaso gyventojus su nacių Vokietijos gyventojais, o taip pat pavadino juos "propagandos aukomis".

  Ukrainos laivyno šarvuotieji tankeriai, archyvinė nuotrauka
  © CC BY-SA 2.0 / flickr / Ministry of Defense of Ukraine / Євген Силкін / Ходові випробування двох малих артилерійських бронекатерів у відритому морі

  Buvęs Ukrainos lyderis mano, kad per pilietinį karą savarankiškai paskelbtų respublikų gyventojų savimonė taip pasikeitė, kad surengti rinkimus su Kijevo valdžios parama kol kas neįmanoma. Kaip pavyzdį jis pateikė nacių Vokietiją.

  "Kodėl Vokietijoje 1945 metų spalį arba lapkritį nebuvo surengti rinkimai JAV, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos teritorijoje? O kodėl 1946 metais nebuvo surengti rinkimai, Hitlerio jau nebuvo?" — pažymėjo politikas.

  Buvęs prezidentas pareiškė, kad jeigu 1945 metais Vokietijoje įvyktų rinkimai, tada vadovybė patirtų tokias pasekmes, su kuriomis nesugebėtų susidoroti per kelerius metus. 

  Pasak Juščenko, Donbaso gyventojai skiriasi nuo kitų Ukrainos regionų gyventojų. Buvęs prezidentas pabrėžė, kad dabar jie skirtingi.

  "Skirtumų būna ir šeimoje. Tačiau duokite galimybę dialogui, kad aš metus ar dvejus turėčiau galimybę intensyviai ir nuosekliai bendrauti", — pasakė Juščenko.

  Donecko ir Luhansko liaudies respublikos paskelbė apie savo nepriklausomybę po valstybinio perversmo Ukrainoje, 2014 metų vasarį. Tų pačių metų balandžio mėnesį Kijevas pradėjo prieš jas karinę operaciją. Remiantis naujausiais JT duomenimis, konfrontacijos aukomis tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pasirašė įstatymą dėl Donbaso reintegracijos, kur Donecko ir Luhansko liaudies respublikų teritorijos, nekontroliuojamos Kijevo, pripažintos "okupuotomis", o Rusija pavadinta "šalimi-agresore". Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pareiškė, kad šis dokumentas kenkia Minsko susitarimams.

  Rusija ne kartą buvo kaltinama įsikišimu į Ukrainos reikalus. Tačiau Maskva tai neigia ir nurodo, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir neturi nieko bendro su Donbaso įvykiais, o atvirkščiai  — yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  DLR apkaltino Vakarų žvalgybos tarnybas prisidėjus prie Zacharčenkos nužudymo
  Ukrainos ginkluotosios pajėgos apšaudė mokyklą Donbase
  Ekspertų nuomone, Kijevas nori, kad NATO atkurtų Donbaso kontrolę
  Rusijos karininkas: Baltijos instruktoriai Donbase ruošia "silovikams" snaiperius
  Donbaso tribunolas Porošenko pripažino kaltu dėl karo nusikaltimų
  Tegai:
  Viktoras Juščenko, Donbasas, Ukraina

  Svarbiausios temos