12:42 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Ukrainos bendrovės vadovas pareiškė, kad "Gazprom" nevykdo arbitražo teismo sprendimo ir turi sumokėti daugiau nei šimto milijonų dolerių dydžio kompensaciją

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Ukrainos bendrovės "Naftogaz" komercijos direktorius  Jurijus Vitrenko pareiškė, kad bendrovė sieks iš "Gazprom" gauti dujų importo iš ES kainos ir Stokholmo arbitraže nustatytos kainos skirtumo kompensaciją, praneša RIA Novosti.

  "Jei pamenate, pagal Stokholmo arbitražo sprendimą, "Gazprom" turėjo parduoti mums dujas nuo kovo kainomis Vokietijos rinkos lygiu. "Gazprom" nevykdo savo įsipareigojimų, nevykdo arbitražo sprendimo ir netiekia dujų", — pareiškė Vitrenko.

  "Naftogaz" teigia, kad kompensacijos suma, kurią privalo sumokėti "Gazprom", jau perviršijo 110 milijonų dolerių.

  "Gazprom" ir "Naftogaz" ginčas

  "Gazprom" ir "Naftogaz" Stokholmo arbitraže ginčijosi dėl gamtinių dujų tiekimo ir tranzito sutarčių. Teismas nusprendė, kad "Gazprom" turi sumokėti Ukrainos bendrovei 2,56 milijardo dolerių.

  Rusijos koncernas apskundė šį sprendimą ir pareiškė, kad nutraukia sutartį su "Naftogaz". Ukraina kreipėsi į teismą su reikalavimu areštuoti "Gazprom" aktyvus Šveicarijoje, Nyderlanduose ir Jungtinėje Karalystėje.

  Ukrainos bendrovė pareiškė, kad tikisi įsigyti dujų iš Rusijos, nes Europos degalų kaina kovo mėnesio pradžioje buvo daug didesnė ir siekė tūkstančius dolerių už tūkstantį kubinių metrų.

  Gegužės pabaigoje Kijevas pranešė apie priverstinį lėšų išieškojimą ir "Nord Stream AG" bei "Nord Stream-2 AG" akcijų areštą Šveicarijoje. Tačiau birželį "Gazprom" pasiekė, kad Stokholmo arbitražo sprendimo vykdymas būtų pristabdytas. "Naftogaz" bandė panaikinti teismo nuosprendį, tačiau jo argumentai buvo įvertinti kaip neįtikinami.

  Dar šia tema

  "Gazprom" sustabdė teismo sprendimo dėl ginčų su "Naftogaz" vykdymą
  "Naftogaz" Švedijos teismui apskundė sprendimą dėl ginčo su "Gazprom"
  "Naftogaz" pasiūlė parduoti Ukrainos dujų transportavimo sistemą
  Tegai:
  Stokholmo arbitražas, Ukrainos "Naftogaz", Gazprom

  Svarbiausios temos