04:29 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Užsienio reikalų ministerijos atstovas sakė, kad jei Izraelis vėl pradės smogti į Siriją, Damaskas sugebės apsiginti kaip ir anksčiau

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Rusijos zenitinių raketų komplekso S-300 pristatymas Sirijai privers Izraelį kitą kartą pagalvoti prieš atakuojant Sirijos teritoriją, pareiškė Sirijos užsienio reikalų ministras Feysal Mekdadas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kinijos agentūrą "Xinhua".

  kompleksas S-300, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Министерство обороны РФ

  Atsakydamas į klausimą, ar Izraelis smogs į Damaską po S-300 perdavimo, Sirijos žinybos atstovas pareiškė, kad Sirija sugebės apsiginti kaip ir anksčiau.

  Komplekso S-300 pristatymas Damaskui

  Pirmadienį gynybos ministras Sergejus Šoigu paskelbė, Rusija per dvi savaites perduos Sirijai šiuolaikinį zenitinių raketų kompleksą S-300. Pasak departamento vadovo, tai reikšmingai sustiprins Sirijos oro erdvės gynybos potencialą.

  Šoigu pareiškė, kad Maskva priversta imtis šių priemonių dėl Izraelio veiksmų po to, kai IL-20 buvo numuštas Izraelio naikintuvu.  Kremlius užtikrino, kad komplekso perdavimas nėra nukreiptas prieš trečiąsias šalis ir tarnauja, tik siekiant užtikrinti Rusijos kariuomenės saugumą Sirijoje.

  Dar šia tema

  Putinas pavadino IL-20 sudužimą Viduržemio jūroje tragišku atsitiktinumu
  Izraelis pateikė Rusijai duomenis apie IL-20 avariją
  Rusijos gynybos ministerija apkaltino Izraelį IL-20 žlugimu
  Rusija paneigė IL-20 katastrofos versiją, susijusią su sistema "savas-svetimas"

  Svarbiausios temos