19:41 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  "Drummond" ir "Cushing" laivų, pastatytų 1988 metais, perdavimo ceremonija vyks JAV Baltimorės mieste, kur taip pat atvyks Ukrainos prezidentas Petro Porošenko

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. JAV pakrančių apsaugos tarnyba ketina perduoti Ukrainos karinėms jūrų pajėgoms du patrulinius "Island" klasės katerius, kurie buvo nurašyti JAV prieš 30 metų, praneša RIA Novosti.

  "Drummond" ir "Cushing" kateriai, pastatyti 1988 metais, bus perduoti Ukrainai ketvirtadienį Baltimorėje. Oficialioje ceremonijoje dalyvaus Ukrainos prezidentas Petro Porošenko.

  1985-1992 metais JAV pakrančių apsaugos tarnyba gavo beveik penkiasdešimt "Island" klasės patrulinių katerių. Tokių laivų perdavimo praktika buvo taikoma ir anksčiau: juos gavo Gruzija ir Kosta Rika.

  Padėtis Azovo jūroje

  Situacija Azovo jūroje tapo įtempta po to, kai kovo mėnesio pabaigoje Ukrainos sienos apsaugos pareigūnai sulaikė žvejybos laivą "Nord" su Rusijos vėliava.

  Ukrainos laivyno šarvuotieji tankeriai, archyvinė nuotrauka
  © CC BY-SA 2.0 / flickr / Ministry of Defense of Ukraine / Євген Силкін / Ходові випробування двох малих артилерійських бронекатерів у відритому морі

  Taip pat Ukrainoje ne kartą buvo pareikšta, kad Rusijos pasieniečiai tariamai trukdo laivybai regione ir neleidžia įplaukti laivams, kurie plaukia į Ukrainos uostus per Kerčės sąsiaurį.

  Maskva pabrėžė, kad visi patikrinimai atliekami pagal tarptautinę jūrų teisę.

  Be to, Ukrainos valdžia pareiškė, kad ketina padidinti karinį buvimą Azovo jūroje ir sukurti karinę bazę regione.

  Į Azovo jūros akvatoriją buvo perkelti du šarvuotieji tankeriai "Giurza-M" tipo: "Lubny" ir "Kremenčug", taip pat paieškos ir gelbėjimo laivas A500 "Donbas" ir baržovežis A830 "Korec", kurie sekmadienį perplaukė Kerčės sąsiaurį. Porošenko pareiškė, kad abu laivai atliko užduotį ir vėliau sudarys dalį karinės jūros bazės.

  Dar šia tema

  Kijevas apkaltino Rusiją Ukrainos uostų blokavimu Krymo tilto pagalba
  Ukrainos generolas apkaltino Rusiją siekimu "nueiti iki Dniepro"
  Kijevas pareiškė apie kariuomenės perkėlimą prie Azovo jūros
  Ukraina apkaltino Rusiją "pavojingų situacijų" sudarymu Kerčės sąsiauryje
  Internete išjuokti Porošenkos žodžiai apie Rusijos Azovo jūros "okupaciją"
  Tegai:
  kateris, Ukraina, JAV

  Svarbiausios temos