11:02 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Pats Vašingtonas ketina ir toliau investuoti į mažos galios branduolinių kovinių galvučių kūrimą

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. JAV gynybos ministras Džeimsas Matisas pavadino Rusijos branduolinį ginklą pagrindine išorine grėsme šaliai, praneša RIA Novosti. Jis tai pareiškė, sakydamas kalbą Virdžinijos karo institute.

  "Manau, kad jei mes kalbėsime apie išorės iššūkius, pirmas dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra branduolinė grėsmė iš Rusijos,  mažesniu mastu — iš Kinijos, ir, galbūt, iš Šiaurės Korėjos", — sakė JAV gynybos ministeras.

  Pasak ministro, Šiaurės Korėja yra pati svarbiausia šalies problema, Rusija yra sudėtingiausias iššūkis, o Kinija yra ilgalaikė "politinė grėsmė".

  Anksčiau Pentagonas paskelbė JAV branduolinę doktriną, kurioje daug dėmesio skiriama Rusijos branduolinių pajėgų plėtrai.

  Dokumente teigiama, kad Vašingtonas ir toliau investuos į mažos galios branduolinių kovinių galvučių kūrimą ir modernizuos "branduolinės triados" (tarpkontinentinės raketos, strateginiai povandeniniai laivai ir bombonešiai) elementus.

  JAV gynybos departamentas pabrėžė, kad neketina sumažinti branduolinių ginklų naudojimo ribos, o pagrindinis kariuomenės tikslas yra branduolinių ir nebranduolinių "strateginių išpuolių" atgrasymas.

  Maskva išreiškė susirūpinimą dėl atnaujintos doktrinos nuostatų.

  Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad dokumente numatytas branduolinių ginklų vaidmens didinimas. Rusija taip pat toliau plėtoja aukšto tikslumo strateginius ginklus. Tuo pat metu Vladimiras Putinas savo kalboje prieš Federalinį susirinkimą pabrėžė, kad Maskva niekam negrasina ir neketina nieko pulti.

  Galingiausios pasaulio kariuomenės
  © Sputnik /
  Galingiausios pasaulio kariuomenės

  Dar šia tema

  "The National Interest" išpranašavo "atsitiktinį" branduolinį pasaulinį karą
  Nufilmuota, kaip JAV naikintuvai F-15 numeta branduolines bombas
  JAV atskleidė senus planus sunaikinti TSRS ir Kiniją branduoliniu ginklu
  Tegai:
  grėsmė, branduolinis ginklas

  Svarbiausios temos