19:56 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  73

  JAV prezidentas Donaldas Trampas po derybų su Lenkijos prezidentu Andžejumi Duda pareiškė, kad JAV svarsto galimybę Lenkijoje dislokuoti nuolatinę amerikiečių karinę bazę, ir Varšuva yra pasirengusi mokėti už tai "milijardus dolerių"

  VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Nuolatinės JAV karinės bazės Lenkijoje steigimas neprisidės prie stabilumo regione stiprinimo, Minskas stebi padėtį ir rengiasi prisitaikyti, jei šie planai bus įgyvendinti, praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretorių Anatolijų Glazą.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas po derybų su Lenkijos prezidentu Andžejumi Duda pareiškė, kad JAV svarsto galimybę Lenkijoje dislokuoti nuolatinę amerikiečių karinę bazę, ir Varšuva yra pasirengusi mokėti už tai "milijardus dolerių".

  "Mes stebime situaciją. Žinoma, priklausomai nuo jos raidos, turėsime tam tikru būdu prisitaikyti  tam tikrose srityse", — sakė Glazas žurnalistams, komentuodamas galimybę sukurti nuolatinę JAV karinę bazę Lenkijoje.

  Jis pabrėžė, kad Minskas įsitikinęs, jog "saugumas yra nedalomas, jo negalima pasiekti, "pumpuojant raumenis"".

  "Šiuolaikinių technologijų pasaulyje, įskaitant karinę sritį, savo teritorijoje dislokuoti papildomus užsienio karinius objektus ir pajėgumus — tai žaidimas be rezultato, kuris tik silpnina tam tikros valstybės ir kaimyninių šalių saugumą ir didina karinę-politinę įtampą. Tokie veiksmai negalės sustiprinti stabilumo ir skaidrumo, kurie dabar yra būtini mūsų regione", — pareiškė spaudos tarnybos atstovas.

  NATO išplitimo istorija
  NATO išplitimo istorija

  Dar šia tema

  Lenkija atėmė iš Lietuvos "mylimiausios Trampo sugulovės" vardą
  Ekspertas: anksčiau ar vėliau Baltijos šalys padarys išvadą, kad be NATO geriau
  Rusijos URM: JAV bazė Lenkijoje kelia grėsmę Rusijai
  Tegai:
  karinės pajėgos, Lenkija

  Svarbiausios temos