11:55 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Sakydama kalbą svarbiausiame kasmetiniame pasaulio lyderių debatų renginyje, Lietuvos prezidentė taip pat perspėjo apie galimus daugiašalės diplomatijos krizės padarinius

  VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Populizmo augimas politikoje ir izoliuotumo tendencijos yra pasaulio bendruomenei nerimą keliantys iššūkiai, sakė Dalia Grybauskaitė 73-oje Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje.

  "Negalime leisti, kad nacionalizmą ir susiskaldymą palaikantys balsai laimėtų prieš dialogą ir bendradarbiavimą. Siekiant įveikti visus pagrindinius iššūkius, nėra jokios kitos alternatyvos, tik dirbti kartu", — pabrėžė Lietuvos prezidentė.

  Valstybės vadovė pabrėžė, kad beveik per kiekvieną didžiulę pastarojo dešimtmečio krizę – nuo Sirijos iki Ukrainos, nuo Mianmaro iki Jemeno, JT Saugumo Tarybai nepavyko atlikti prasmingo vaidmens dėl valstybių "nesugebėjimo pakilti virš nacionalinių interesų ir veto teisės naudojimo"".

  Grybauskaitė pakvietė tarptautinę bendruomenę ir valstybes nares iš naujo įgalinti paralyžiuotas institucijas, pritaikyti jas naujoms realijoms ir laikmečio iššūkiams.

  "Organizacijos, įsteigtos masinio naikinimo ginklams naikinti, yra nepajėgios įveikti diktatorių, kuriančių branduolinius ginklus ir naudojančių cheminius ginklus prieš savo miestuose gyvenančius piliečius. Paralyžiavus Pasaulio prekybos organizaciją, didėjanti prekybos įtampa gali nubraukti visus mūsų pasiekimus pasaulio vystymosi ir skurdo mažinimo srityje", – sakė Lietuvos vadovė.

  Ką sakė Dalia Grybauskaitė 72-oje JT Generalinės Asamblėjos debatuose >>

  Pasak šalies vadovės, iki šiol pasaulis buvo pernelyg tylus, pasyvus ir abejingas, todėl privalome pripažinti, kad mes, valstybės narės, turime galią ir išteklių suteikti Jungtinėms Tautoms galimybę kovoti už laisvę, lygybę ir žmogiškumą. Prezidentės teigimu, visi mes ir esame Jungtinės Tautos, todėl turime prisiimti atsakomybę už savo ateitį ir suteikti galių Jungtinėms Tautoms imtis veiksmų.

  JT Generalinėje Asamblėjoje šiemet dalyvauja daugiau kaip 150 lyderių iš viso pasaulio. Šių metų debatų tema – "Kaip paversti Jungtines Tautas reikalingas visiems: globali lyderystė ir įsipareigojimai taikioms, teisingoms ir tvarioms visuomenėms".

  Dar šia tema

  Kaltos moterys: lietuviai apie smurtavimo priežastis
  Lietuvos pozicija dėl Sirijos — už sveiko proto ribų
  Dalia Grybauskaitė Jungtinėse Tautose: su Amerika prieš Rusiją
  Tegai:
  Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos