17:42 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (268)
  40

  Heiko Maas sakė, kad Amerikos lyderio argumentai "neatitinka realybės" ir nėra jokios Vokietijos priklausomybės nuo Rusijos

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Vokietijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Heiko Maas atsakė į naują JAV prezidento Donaldo Trampo kritiką Berlynui dėl "Nord Stream-2", praneša laikraštis "Handelsblatt".

  Savo kalboje JT Generalinėje Asamblėjoje JAV vadovas pakartojo, kad Vokietija "visiškai priklauso nuo Rusijos energijos išteklių".

  Atsakydamas Vokietijos ministras pabrėžė, kad argumentai ir faktai, kuriuos pateikia Trampas, "neatitinka tikrovės", taip pat, kad "nėra jokios Vokietijos priklausomybės nuo Rusijos, o juolab energetikos klausimais".

  Maas priminė, kad Vokietijos vyriausybė laiko "Nord Stream-2" statybą, visų pirma, ekonominiu, o ne politiniu projektu.

  Vašingtonas nuolat bando spausti Berlyną dėl "Nord Stream-2" projekto ir grasina taikyti sankcijas toms Europos bendrovėms, kurios bendradarbiauja su Rusija. JAV yra suinteresuotos tiekti į Europą savo suskystintas gamtines dujas, kurios žymiai brangesnės nei mėlynasis kuras, kurį "Gazprom" tiekia Europai. Pasak kai kurių ekspertų, nepaisant to, kad Vokietijos valdžia nepalaiko Maskvos politiniais klausimais, labiausiai tikėtina, kad ji palaikys Rusiją ekonominiuose projektuose.

  "Nord Stream-2"

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas.

  Jis kirs šių Baltijos jūros regiono valstybių — Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos — teritorinius vandenis ir išskirtines ekonomines zonas.  
  "Nord Stream-2 AG", "Nord Stream-2" operatoriui, leidimus statyti dujotiekį išdavė visos valstybes, išskyrus Daniją.

  Vienintelis "Nord Stream-2 AG" akcininkas yra "Gazprom". Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — įsipareigojo finansuoti 50 proc. "Nord Stream-2", t.y. 950 milijonų eurų kiekviena. "Gazprom" suteiks kitą dalį lėšų — 4,75 mlrd. eurų.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (268)

  Dar šia tema

  Vokietijos URM ragina ES nesėdėti priešais JAV kaip triušiui prieš smauglį
  ES planai kontroliuoti Rusijos energetinius išteklius žlugo
  Vokietijos URM papasakojo apie krizę santykiuose su JAV
  Tegai:
  Nord Stream-2, Heiko Maas, Donaldas Trampas, Vokietija

  Svarbiausios temos