15:12 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Amerikos atstovas JT Generalinės asamblėjoje pridūrė, kad konfliktas regione turėtų būti "įšaldytas bet kokiu būdu"

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. JAV specialusis atstovas Sirijos dialoge James Jeffrey, komentuodamas incidentą su IL-20 Sirijoje, teigė, kad tai yra pavojingas eskalacijos regione scenarijus, kuris turi būti sustabdytas, praneša RIA Novosti.

  "Dabar Sirijoje yra penkių valstybių ginkluotosios pajėgos: amerikiečių, rusų, turkų, Irano ir Izraelio — pastarosios veikia ore. Jos visoje Sirijoje susiduria vienos su kita", — pabrėžė jis JT Generalinės Asamblėjos apžvalgoje Niujorke ir pridūrė, kad konfliktas Sirijoje turėtų būti "įšaldytas bet kokiu būdu".

  Praėjusį pirmadienį, rugsėjo 17 dieną, Rusijos lėktuvas IL-20, kuris buvo begrįžtąs į Chmeimimo bazę, numuštas Sirijos komplekso S-200 raketos. Tuo pačiu metu keturi Izraelio F-16 užpuolė Sirijos taikinius Latakijoje.

  Pasak Gynybos ministerijos, prisidengę Rusijos lėktuvu Izraelio pilotai nukreipė į jį Sirijos oro gynybos sistemų smūgį. Mirė penkiolika Rusijos karių. Izraelis nepranešė Rusijai apie planuojamą operaciją. Gynybos ministras Sergejus Šoigu pareiškė, kad dėl IL-20 įgulos žūties kaltas Izraelis.

  Be to, Rusijos kariuomenės saugumui užtikrinti per dvi savaites Maskva suteiks Damaskui priešlėktuvines raketines sistemas S-300.

  Savo ruožtu Izraelis neigia kaltę dėl  IL-20 įgulos žūties ir priskyrė atsakomybę Sirijai ir Iranui.

  Dar šia tema

  Rusijos gynybos ministerija apkaltino Izraelį IL-20 žlugimu
  Rusija perduos Sirijai kompleksą S-300, pareiškė Šoigu
  Sirijos URM pakomentavo S-300 komplekso tiekimą
  Tegai:
  IL-20, Sirija

  Svarbiausios temos