13:26 2019 Spalio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1043
 • RUB70.8034
  Moterų pasaulio lyderių tarybai pirmininkaujanti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje surengė aukšto lygio renginį, nuotrauka iš įvykio vietos

  Grybauskaitė ragina kovoti su diskriminacija dėl lyties

  © Photo: ПРЕЗИДЕНТ ЛИТОВСКОЙ РЕСПУБЛИКИ
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35 0 0

  Įvairiais duomenimis, panaikinus diskriminaciją dėl lyties, per artimiausius septynerius metus globali ekonomika galėtų pasipildyti net 28 trilijonais dolerių

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Moterų pasaulio lyderių tarybai pirmininkaujanti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje surengė aukšto lygio renginį, kuris skirtas moterų vaidmeniui globalios ekonomikos augime didinti.

  Susirinkimo metu Grybauskaitė paragino JT padėti skirtingoms pasaulio šalims kovoti su diskriminacija ir lyčių stereotipais, rašo Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Президент Даля Грибаускайте возглавила мероприятие высокого уровня женщин — мировых лидеров в рамках Генеральной ассамблеи ООН
  Per pastaruosius 4 metus tai jau trečias Grybauskaitės inicijuotas aukšto lygio renginys Jungtinės Tautose, kuris padeda sutelkti pasaulio lyderių pastangas ginant moterų teises, skatinant aktyvesnį jų dalyvavimą globalioje ekonomikoje ir politikoje

  Prezidentės inicijuotame renginyje aukščiausiu lygiu tariamasi, kaip panaikinti daugelyje pasaulio šalių tebeegzistuojančius, moteris diskriminuojančius įstatymus, paskatinti moteris kurti verslus, siekti karjeros pažangiuose ir gerai apmokamuose mokslo bei technologijų sektoriuose — taip skatinant aktyvesnį moterų vaidmenį globalioje ekonomikoje ir pasaulio vystymąsi, pažymima pranešime.

  Nors Lietuvoje moterys gali laisvai užsiimti įvairia ekonomine veikla, kurti savo verslą, siekti vadovaujamų pozicijų viešame ir privačiame sektoriuose, devyniose iš dešimties pasaulio valstybių vis dar galioja moterų galimybes varžantys įstatymai. Lietuvoje vyrų ir moterų algų atotrūkis siekia 14,4 proc. ir yra mažesnis už ES vidurkį, tačiau pasauliniu mastu moterys už tą patį darbą gauna 23 proc. mažesnį atlygį ir du kartus dažniau dirba neatlygintinai.

  "Tokia padėtis ne tik pažeidžia moterų teises, bet ir atneša didžiulių praradimų pasaulio ekonomikai", — sakė prezidentė.

  Įvairiais duomenimis, panaikinus diskriminaciją dėl lyties, per artimiausius 7 metus globali ekonomika galėtų pasipildyti net 28 trilijonais dolerių. Tačiau dabartiniu tempu prireiks dar 200 metų, kad pasaulyje būtų pasiekta ekonominė lyčių lygybė.

  Šalies vadovės teigimu, kad pokyčiai vyktų greičiau, būtina gerinti šalių švietimo sistemas ir laužyti pasenusius stereotipus. Prezidentė taip pat pabrėžė valstybių vadovų atsakomybę panaikinti šalyse išlikusius moteris diskriminuojančius įstatymus ir paragino JT padėti skirtingiems pasaulio regionams kovoje su diskriminacija ir lyčių stereotipais.

  Renginio metu taip pat apdovanotos moterys verslininkės iš viso pasaulio, kurios savo veikla padeda siekti lyčių lygybės, kovoti su skurdu ir prisideda prie darnaus vystymosi.

  Renginyje dalyvavo Jungtinių Tautų Generalinis Sekretorius Antonio Guterresas, Kroatijos Prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič, Estijos vadovė Kersti Kaljulaid, Maltos Prezidentė Marie Louise Coleiro, Norvegijos ir Bangladešo Ministrės Pirmininkės, Pasaulio banko vadovas Jim Yong Kimas, Jungtinių Tautų vyriausioji žmogaus teisių komisarė Michelle Bachelet.

  Президент Даля Грибаускайте возглавила мероприятие высокого уровня женщин — мировых лидеров в рамках Генеральной ассамблеи ООН
  Renginio metu taip pat apdovanotos moterys verslininkės iš viso pasaulio, kurios savo veikla padeda siekti lyčių lygybės, kovoti su skurdu ir prisideda prie darnaus vystymosi

  Per pastaruosius 4 metus tai jau trečias Grybauskaitės inicijuotas aukšto lygio renginys Jungtinėse Tautose, kuris padeda sutelkti pasaulio lyderių pastangas ginant moterų teises, skatinant aktyvesnį jų dalyvavimą globalioje ekonomikoje ir politikoje.

  Šių metų birželį prezidentės iniciatyva Vilniuje vyko moterų pasaulio politikos lyderių globalus forumas, į kurį atvyko per 300 dalyvių iš 90 šalių. Moterų teisių apsauga ir lyčių lygybės užtikrinimas yra vienas iš Darnaus pasaulio vystymosi tikslų 2030, kuriam Lietuva įsipareigojo kartu su kitomis JT valstybėmis.

  Dar šia tema

  Prezidentė: už smurtą prieš moteris reikia mokėti visiems
  Raudona ir mėlyna: 50 politinės savaitės atspalvių
  Grybauskaitė per metus pakilo "Forbes" įtakingiausių moterų reitinge
  Tegai:
  moterys, diskriminacija, moterų teisės, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos