10:03 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Ukrainos prezidentas perduotus JAV katerius įvertino kaip valstybių bendradarbiavimo karinėje srityje patvirtinimą

  VILNIUS rugsėjo 28 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pavadino šalį NATO rytiniu flangu, praneša RIA Novosti.

  JAV kranto apsauga prieš dieną perdavė Kijevui nurašytus "Island" klasės katerius "Drummond" ir "Cushing".

  Porošenko pavadino šį žingsnį "patvirtinimu, kad Ukraina yra svarbi viso laisvo pasaulio ateičiai".

  "Šis palaikymo gestas sustiprino mūsų šalių gynybos bendradarbiavimą", — sakė jis, lankydamasis bazėje "Baltimor". Tuo pačiu metu, pasak buvusio Baltijos laivyno vado admirolo Vladimiro Valujevo, šie laivai ne padidins Ukrainos laivyno galią, o tik sukurs problemų.

  Ukraina ir NATO

  Pastaraisiais metais Kijevas aktyviai siekia NATO narystės. 2014 metų gruodžio mėnesį Rada iš dalies pakeitė du įstatymus, atsisakydama ne bloko valstybės statuso, o 2016 metų birželio mėnesį įvedė papildomus pakeitimus, kuriais nustatomas valstybės užsienio politikos tikslas prisijungti prie Aljanso.

  Nauja šalies karinė doktrina numato, kad iki 2020 metų Ukraina užtikrins visišką ginkluotųjų pajėgų suderinamumą su Aljanso šalimis.

  Praėjusių metų lapkritį organizacijos generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sakė, kad norėdama prisijungti prie NATO šalis turi sutelkti dėmesį į "gynybos institucijų modernizavimą, kovą su korupcija ir demokratijos stiprinimą".

  Tačiau buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmussenas teigė, kad Ukrainai reikės daug metų, jog atitiktų visus kriterijus. Jo nuomone, Kijevas negalės kreiptis dėl NATO narystės ateinančius 20 metų.

  Dar šia tema

  JAV perduos Ukrainai 30 metų senumo nurašytus katerius
  Kijevas pripažino, kad Ukrainos niekas nekvietė į Europos Sąjungą ir NATO
  Rada išjuokė Ukrainos prezidento pareiškimą apie "galingiausią armiją"
  Tegai:
  Ukraina, NATO

  Svarbiausios temos