10:14 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Greitoji pagalba DLR, archyvinė nuotrauka.

  Donecke komunistų partijos kongreso metu įvyko sprogimas

  © Sputnik / Сергей Аверин
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  72 0 0

  Kuibyševo rajone Komunistų partijos suvažiavimo metu įvyko neidentifikuoto prietaiso sprogimas, pagal preliminarią informaciją, trys žmonės buvo sužeisti

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Donecke, komunistų partijos suvažiavime, įvyko sprogimas, pranešė RIA Novosti nepripažintos Donecko Liaudies Respublikos Liaudies tarybos deputatas Vladislavas Berdičevskis.

  "Kuibyševo rajone Komunistų partijos suvažiavimo metu įvyko neidentifikuoto prietaiso sprogimas, pagal preliminarią informaciją, trys žmonės buvo sužeisti", — sakė jis.

  Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenko
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Vėliau tapo žinoma, kad viena iš aukų buvo kandidatas į Liaudies Demokratinės Respublikos vadovo postą Igoris Chakimiazovas. Be to, buvo sužalota miesto komiteto narė, sekretorė Irina Jakina.

  Pasak partijos nario Genadijaus Fomenko, pastate sprogimo metu buvo apie 50 žmonių. "Sprogimo vietoje buvo rastas paketas, kurio viduje viskas sudegė. Nukentėjo dvi moterys, viena iš jų stipriai apdegė", — sakė jis.

  DLR komunistų partijos vadovas Borisas Litvinovas sakė, kad sprogimas nugriaudėjo jau po kongreso, kai jis surengė susitikimą. Jo manymu, bomba buvo arba aktyvuota nuotoliniu būdu, arba turėjo laikrodžio mechanizmą.

  Litvinovas pridūrė, kad sprogimas buvo nukreiptas prieš kandidatus į artėjančius rinkimus DLR ir prieš pačią partiją.

  "Tai bandymas sutrikdyti mūsų dalyvavimą rinkimuose. Rengdami dokumentus, mes nuolat susiduriame su problemomis. Šiandien buvo suvažiavimas, kadangi šiandien yra paskutinė diena pateikti VRK kandidatų į  Liaudies Tarybos deputatus dokumentus. Dalis dokumentų buvo viduje, jie sudegė. Ar mes spėsime atkurti dokumentus ir pateikti juos, aš dabar nežinau", — sakė jis žurnalistams.

  DLR vadovo nužudymas

  Aleksandras Zacharčenko buvo nužudytas rugpjūčio 31 dieną, sprogimo metu, kavinėje "Separ", Donecko centre. Jam buvo 42 metai. Be to,  buvo nužudytas ir Zacharčenkos apsaugininkas. DLR specialiųjų tarnybų duomenimis, 11 žmonių buvo sužeisti. DLR pajamų ir rinkliavų ministras Aleksandras Timofejevas rimtai sužeistas sprogimo metu. Respublikos valdžios institucijos pripažino incidentą kaip teroro išpuolį.

  DLR parlamentas, vadovaujantis įvykusių Minske derybų nutarimu, laikinuoju respublikos vadovu paskyrė Denisą Pušiliną.
  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino Zacharčenkos nužudymą gėdingu pabrėždamas, kad tie, kas pasirinko teroro kelią, neketina ieškoti būdų taikiai išspręsti konfliktą. Užsienio reikalų ministerija sakė, kad nekyla abejonių, jog Kijevas yra prisidėjęs prie incidento.

  Rusijos tyrimo komitetas iškėlė baudžiamąją bylą.

  Dar šia tema

  Per sprogimą Donecke, kavinėje "Separ", žuvo du žmonės
  Ukrainos ginkluotosios pajėgos apšaudė mokyklą Donbase
  DLR apkaltino Vakarų žvalgybos tarnybas prisidėjus prie Zacharčenkos nužudymo
  Tegai:
  sprogimas, Donecko liaudies respublika

  Svarbiausios temos