09:40 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  126

  Visi specialieji  Vidaus reikalų ministerijos padaliniai taip pat yra pilno pasirengimo būsenoje

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius įsakė karinėms pajėgoms nuolat būti visiškoje kovinėje parengtyje  dėl Kosovo specialiųjų pajėgų veiksmų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Serbijos prezidento administraciją.

  "Įsakymas perduotas Serbijos armijos generolo štabo viršininkui", — pranešė agentūra.

  Visi specialieji  Vidaus reikalų ministerijos padaliniai taip pat yra pilno pasirengimo būsenoje.

  Anksčiau apie 60 Kosovo nepripažintos respublikos VRM specialaus padalinio kovotojų užėmė pozicijas netoli ežero Gazivoda esančios hidroakumuliacinės elektrinės ir užėmė ekologijos ir sporto centrą šalia jo regiono šiaurėje.

  Gazivodo HAE pavaldi Belgradui. Kaip sakė Vučičius, pastaraisiais metais Serbijos valdžios institucijos investavo apie du milijonus eurų sukaupto turto užtvankos infrastruktūrai įrengti.
  1999 metais ginkluotas susidūrimas tarp albanų separatistų iš Kosovo išlaisvinimo armijos ir Serbijos armijos ir policijos išprovokavo Jugoslavijos bombardavimą (tuo metu ją sudarė Serbija ir Juodkalnija) NATO pajėgomis. 2004 metų kovo mėnesį Kosovo albanai surengė išpuolius, dėl kurių įvyko masinis serbų perkėlimas iš regiono ir daugybės istorijos bei kultūros paminklų sunaikinimas.

  2008 metų vasario mėnesį Kosovo ir Albanijos struktūros Prištinoje vienašališkai paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos. Respublikos nepripažįsta Serbija, Rusija, Kinija, Izraelis, Iranas, Ispanija, Graikija ir kitos valstybės.

  Dar šia tema

  JAV incidentas su IL-20 pavadintas pavojingu eskalacijos Sirijoje pavyzdžiu
  Linkevičius: asmenys, vykdantys nusikaltimus Sirijoje, privalo sulaukti atpildo
  Europos Sąjunga ketina plėstis, kad pasipriešintų Rusijai
  Tegai:
  kariuomenė, Serbija

  Svarbiausios temos