02:12 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  75

  Londono Aukščiausiasis teismas 2017 metais nurodė, kad Ukraina turi sumokėti Rusijai nominalią obligacijų, pagal kurias Kijevas neįvykdė finansinių įsipareigojimų, vertę

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko išreiškė įsitikinimą tuo, kad Ukraina neturi sumokėti Rusijai trijų milijardų dolerių skolos, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos lyderio kalbą forumo "Inovacijos. Investicijos. Charkovo iniciatyvos" atidaryme.

  Porošenko pareiškė, jog Ukraina sugebėjo įrodyti, kad yra nesąžininga reikalauti iš jos šių mokėjimų.

  Ukrainos laivyno šarvuotieji tankeriai, archyvinė nuotrauka
  © CC BY-SA 2.0 / flickr / Ministry of Defense of Ukraine / Євген Силкін / Ходові випробування двох малих артилерійських бронекатерів у відритому морі

  "Apgynė nuo Rusijos reikalavimų grąžinti lėšas, kurias 2013 metų gruodį buvo mestos [Viktorui] Janukovičiui (buvusiam Ukrainos prezidentui — Sputnik), kuris padėjo, be to, po kameromis, šias lėšas grynaisiais pinigais į savo sunkvežimius ir išvežė iš Ukrainos", — pasakė prezidentas.

  2013 metais Rusija išpirko Ukrainos euroobligacijas už tris milijardus dolerių ne rinkos sąlygomis (su penkių procentų metinių kupono tarifu). Per kitus dvejus metus Kijevas tvarkingai aptarnavo skolą, tačiau po to neįvykdė finansinių įsipareigojimų pagal šias obligacijas.

  Rusijos finansų ministerija kreipėsi į Londono Aukščiausiąjį teismą. 2017 metais teismas priėmė sprendimą Rusijos naudai ir nurodė, kad Ukraina turi sumokėti obligacijų nominalią vertę — tris milijardus dolerių, o taip pat neįvykdyto kupono mokėjimo sumą — 75 mln. dolerių ir baudos palūkanas. Be to, mokėjimo uždelsimas apsieina Kijevui 673 tūkstančius dolerių per dieną.

  Ukraina apskundė verdiktą apeliaciniam teismui, kuris iš dalies patenkino jos skundą. Teismas pažadėjo išsamiau išnagrinėti Kijevo argumentą apie tai, kad paskola tariamai buvo paimta Rusijai spaudžiant.

  Rusijos finansų ministerija pareiškė, kad pateiks skundą dėl šio sprendimo. Ministerija pabrėžė, kad, pasibaigus svarstymui Britanijos teisme, bus paskirtas naujas teismo procesas, arba Kijevas turės sumokėti visą skolą.

  Dar šia tema

  Tarptautinis valiutos fondas iškėlė Ukrainai keturias sąlygas
  "Naftogaz" reikalaus iš "Gazprom" kompensuoti dujų kainų skirtumą
  Rada išjuokė Ukrainos prezidento pareiškimą apie "galingiausią armiją"
  Kijevas susitarė su TVF padidinti dujų kainas ukrainiečiams
  Tegai:
  skola, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos