21:01 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Britanijos užsienio reikalų ministras Jeremy Huntas, archyvinė nuotrauka

  Britanijos URM vadovas paragino ES nevirsti į "TSRS panašiu" kalėjimu

  © AP Photo / David Mirzoeff
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (79)
  30 0 0

  Tokiais žodžiais Britanijos ministras sukritikavo ES pasiūlymą palikti Šiaurės Airiją Muitų sąjungoje

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Britanijos užsienio reikalų ministras Džeremis Hantas paragino Europos Sąjungą nevirsti "į Sovietų Sąjungą panašiu" kalėjimu.

  "Kas nutiko Europos svajonėms ir idealams? ES buvo sukurta, siekiant apsaugoti laisvę. Tai Tarybų Sąjunga draudė žmonėms išvykti", — cituoja Hantą RIA Novosti.

  Jis kritikavo ES politiką "Brexit" derybose su britais, sakydamas, kad Europos Sąjunga "baudžia" Jungtinę Karalystę dėl jos sprendimo palikti Sąjungą.

  Anksčiau ES šalys atmetė taip vadinamąjį Britanijos premjerės Teresos Mei "Čekers planą", kuriame numatyta tarp Jungtinės Karalystės ir ES įsteigti laisvosios prekybos zoną, kurioje galima būtų sukurti bendrą pramoninių prekių ir žemės ūkio produktų registrą. Iš esmės, ES sprendimas nutraukti derybas likus šešiems mėnesiams, kol Jungtinė Karalystė turi palikti Europos Sąjungą, privedė derybas prie aklavietės.

  "Tai aiški pamoka, kurią mums pateikia istorija. Jei paversite Europos Sąjungą kalėjimu, noras palikti ne sumažės, o augs. Ir mes nebūsime vienintelis kalinys, kuris nori pabėgti. Jei atsisakysite mūsų ministrės pirmininkės draugystės rankos, jūs atsuksite partnerystei, kuri suteikė Europai didesnį saugumą, didesnę laisvę ir daugiau galimybių nei bet kada anksčiau, nugarą", — pabrėžė Hantas.

  Jis sukritikavo Europos Sąjungos pasiūlymus dėl Šiaurės Airijos išsaugojimo Muitų sąjungoje, kad būtų įgyvendintas "Didžiojo penktadienio susitarimas", bei pareiškė, kad Britanija niekada nepritars tam, kad jos teritorijoje atsirastų siena. 

  JK paliks ES 2019 metų kovo 29 dieną.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (79)

  Dar šia tema

  Viena ir Berlynas įsitikinę būtinybe išvengti griežto "Brexit" varianto
  JK paleista nemokama konsultacijų linija norintiems grįžti į Lietuvą
  Politologas: "Brexit" temą Grybauskaitė naudoja savireklamai
  Merkel labiau vertina Grybauskaitę negu Mei
  Tegai:
  ES, TSRS, Brexit, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos